22.03.2021.
SLOGA KORAK KA OPSTANKU POBEDOM PROTIV DUNAVA

SLOGA-DUNAV 95-83 (29:26,21:23,22:12,23:22)

Duel Sloge i Dunava bio je sudar direktnih rivala u borbi za opstanak.Domaći nisu imali pravo na neuspeh i pod jakim imperativom pobede su ušli u ovaj susret.U prvoj četvrtini bio je to izjednačen meč,ekipe su se smenjivale u vođstvu,a onda su gosti sa dve trojke Kovačevića došli do 4 poena prednosti i pokušavali da do kraja ovog perioda sačuvaju vođstvo.Ipak su domaći zahvaljujući poenima Kostića i trojci Čupkovića ovaje deo igre završili vođstvom 29:26.Povela je Sloga  i sa pet poena razlike ali je Juzbašić serijom poena vratio egal.Sloga je u drugoj četvrtini najčešće bila u vođstvu,ali je Dunav uvek nalazio način da brzo izjednači.Nikola Kostić i Slaven Čupković su  bili ključni igrači kod domaćina u ovom delu meča,dok su gosti preko centra Juzbašića i Majstorovića uzvraćali.Posle pet minuta u trećoj četvrtini domaći su zahvaljujući agresivnoj odbrani i nešto boljem šutu od rivala napravili seriju 10:4, pa je reagovao trener Dunava Ašćerić tajm autom.Nije pomoglo jer je koji sekund kasnije, posle dobrog skoka Radića i trojke Samojlovića,Sloga stigla do prve dvocifrene prednosti 54:53.Vezao je plej kraljevčana koš pet poena za visoku prednost 70:53.Nakraju trećeg perioda“beli“ su imali 11 razlike 72:61, ali strateg Sloge nije  blagonaklono gledao na volšebno izgubljenih 17  razlike  samo 90 sekundi pre kraja ovog perioda.Dušan Majstorović je serijom poena doveo Dunav na samo poen zaostatka 84:83,a do kraja je ostalo tri minuta.Dunav je imao napad i za vođstvo, nije iskoristio a onda je junak ove utakmice Filip Samojlović pogodio trojku iz kornera,pa Kostić poenima i dodatnim bacanjem dovode Slogu do pobede 95:83,pobede vredne opstanka.

Foto i tekst:Saša Daišević Slg. Izvor KK Sloga #KLSRB