10.03.2021.
Sloboda u pobedničkom ritmu

I pored zgusnutog rasporeda i turnira ABA 2 lige u Sarajevu, košarkaši Slobode smogli su snage za novu pobedu. Savladan je Radnički iz Kragujevca sa 85:77 (22:14, 38:36, 61:54, 85:77).

Sloboda je krenula silovito, raspucao se Aleksa Stepanović, koji je u prvih deset minuta nanizao 10 poena. Gosti su se konsolidovali, prednjačio je iskusni Raško Katić, koji je bio odličan pod obručima, dominantan u skoku, ali vrlo često ga njegovi saigrači nisu mogli pratiti. U tom delu meča zapažen je bio i centar Slobode Aleksa Ilić, koji je uz Nikolića vodio veliku borbu sa iskusnim centrom gostiju.

Drugo poluvreme donelo je sigurnu igru Slobode, koja je u četvrtoj četvrtini imala i 15 poena prednosti. Gosti su pokušali da dođu do preokreta trojkama, ali su često bili neefikasni. Sloboda je rutinski privela meč kraju i mislima se okrenula ka sledećem protivniku. Već u nedelju u Užice dolazi odlična ekipa Mladosti iz Zemuna.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Stepanović sa 20 i Nikolić sa 17 poena, dok je kod gostiju odličan bio Raško Katić sa 23 poena, 12 skokova i 8 asistencija. Izvor KK Sloboda #KLSRB