21.12.2019.
Sloboda ruši redom

U Užice je stigao dobro znani rival Metalac, predvođen nekadašnjim trenerom Slobode Vladom Đokićem. Pred sam početak utakmice kapiten Metalca Aleksandar Vasić se požalio na povredu i bilo je pitanje da li će iskusni plej izaći na teren. Kao i uvek Vasić je stisnuo zube i predvodio svoju ekipu u ovoj utakmici. Na samom početku se videlo da su oba trenera dobro skenirali protivnika i da ne mogu jedan drugog da iznenade. Smenjvale su se ekipe u vođstvu da bi domaći u jednom trenutku došli na maksimaknih +7, da bi Đokić tražio tajm aut i njegova ekipa nakon toga pravi mini seriju 5:0 da bi Pažin trojikom u polsednjim sekundama prve deonice doneo Slobodi prednost 28:24. Bolje je Sloboda otvorila drugi period igre, dolazi do osetnije prednosti da bi usledilo par grešaka koje su uslovile smanjivanje razlike i ljutnju Lučića koji traži tajm aut kkao bi izgrdio svoje igrače. Pri rezultatu 37:30 sledi prazan hod domaće ekipe, Metalac to koristi i prilazi ma samo -2, a Lučić još jednom poseže za tajm autom.  Nikolić pogađa za tri  Kutlešić za dva, a posle promašaja Vojinovića Sloboida još jednom trojikom Kutlešića ide na +10, 45:35. Mini serijom 6:0 Metalac se ponovo vraća na jednocifren zaostatak, da bi na trojku Pažina istom merom uzvratio Đuković, a Sloboda do kraja druge četvtrine ne uspava da pogodi pa se na poluvreme otišlo rezultatom 52:48.Na početku treće četvrtine Sloboda postiže 14 poena a Matalac samo dva za +16, 66:50. Raspala se igra Valjevaca u ovoj deonici zahvaljujući izuzetnoj agresivnosti Slobode koja je na kraju imala čak 22 poena viška, 86:64. Za samo tri minuta igre Sloboda ide na +31, 97:66 a zbunjeni gosti ne mogu da reaguju na dobru i brzu igru domaće ekipe i ulaze iz greške u grešku i na kraju su kao plod takve igre proističe katastrofalan poraz 109:83. Lučić je dao priliku svim igračima i samo se Tejić i Matović nisu postigli poene. Petorica košarkaša Slobode su bili dvocifreni, Pažin je postigao 21, Tadić 19 a Nikolić 18 poena. Njima uz rame su bili Simović sa 18 i Simić sa 13 poena. Sloboda je imala čak 31 asistenciju, 32 skoka i ozbiljne procente šuta sa svih pozicija. Na drugoj strani Metalac je imao samo jednog raspoloženog igrača i to je bio Vojinović sa 22 postignuta poena, Vasić je ubacio 12, a po 10 su ubacili Tomašević i Stepanović. Sloboda u sredu igra kup utakmicu u Starim Banovcima protiv Dunava, a u ponedeljak u poslednjoj utakmici u ovoj godini dočekuje ekipu Dinamika. Izvor KK Sloboda