VRŠAC – SLOBODA 87:86 (27:28, 14:22, 22:18, 24:18)

Centar Milenijum, gledalaca 400, sudije: Jevtović, Mrdak, Pecelj

VRŠAC: Ćirković 5, Munižaba 7, Kapetanović 8 (9 sk), Radivojević 1, Brkić 15, Jovanović 19 (9 sk, 12 as), Savović, Simović 3, Ognjenović 8, Mrđa, Marinković-Đorđević 21 (5 sk).

SLOBODA: Crnić 9 (5 as) Kadiri 12 (5 sk), Simić 16 (10 sk), Hristov 7 (5 sk), Kovačević, Branković 9 (4 sk), Otašević, Trajković 12, Marić 15 (4 sk), Lovet 6, Krstić, Paunović.

U triler završnici izuzetno borbene utakmice između Vršca i Slobode, tim trenera Darka Kostića zasluženo je slavio i uradio nešto što je pravi ovosezonski rariret. Na prste jedne ruke mogu se nabrojati mečevi u kojima su Vrščani ubacili deset trojki, a nijednom se nije desilo da se vrate iz minusa od 16 poena razlike. Upravo to se desilo  u utakmici kojoj su Vrščani pobedom želeli da obezbede opstanak a Užičani da potvrde plasman u Superligu.  Vrščani su počeli izuzetno nadahnuto, borbeno i sa velikom energijom, uz sjajnu igru Brkića koji je ubacio 11 od 14 vršačkih poena u prvih šest minuta. Slobodi je pripala je druga četvrtina kada su serijom 11:0 došli do prve ozbiljnije prednosti (46:38). U tom delu meča najzapaženiji su bili Marić i Simić. Na početku drugog poluvremena činilo se da domaći ostaju bez energije i da Užičani stiču nedostižni prednost. Serijom 7:0 došli su do ozbiljnog vođstva (57:41) i imali su potpunu kontrolu utakmice. Međutim, Vrščane je u igri držao neverovatni Strahinja Jovanović, koji je svega 20 sekundi bio van igre. Nedostajao mu je samo jedan skok za tripl dabl, ali je svakako zaslužio epitet igrača meča. Ipak, čini se da je vršački džoker ovog puta bio Marinković Đorđević čije su trojke vratile domaće u rezultatsku ravnotežu, ali publika u Milenijumu koja je u je dala vetar u leđa igračima Vršca. 50 sekundi pre kraja Jovanović je harlemovskim potezom doveo Vrščane u vođstvo 87:85 i i sledećem napadu imao priliku da sa linije penala reši sve dileme. Međutim, promašio je oba, ali Užičani u poslednjem napadu nisu uspeli da stvore poziciju za šut i domaći su se zasluženo radovali.