Novi trijumf Valjevaca 19.02.2019.

Košarkaši Metalca zasluženo su savladali novosadsku Vojvodinu rezultatom 92:81 i tako zabeležili značajnu pobedu pred nastavak borbe za plasman u Superligu. I pored činjenice da su većinom delom meča nastupili bez kapitena Đukanovića koji je povredio zglob Valjevci su uspeli da nadigraju motivisane goste. I pored toga što su u jednom momentu imali i osam poena zaostatka uspeli su Novosađani da rezultatski pariraju domaćinu u prvih 10 minuta. Centarskoj liniji Metalca ubrzo se pridružio raspoloženi Anđušić, a pulene Mihaila Počeka u nastavku nije poremetila ni povreda kapitena Đukanovića na startu drugog kvartala. Serijom 16:0 već u ovom delu meča stvorili su ogromnu prednost. Nakon promašaja gostiju najčešće su usledili poeni u tranziciji, a atraktivnim potezima i zakuavanjima istakli su se Nerandžić i Đuković. Zahvaljujući Кovačeviću, Gruboru i Stojanoviću gosti su agresivnije krenuli u drugom poluvremenu, međutim veću neizvesnost ubrzo su sprečili Đuković i Кaplanović. Novi nalet Novosađani su imali u poslednjem periodu, briljirao je Кovačević i upravo njegovim poena gosti su se približili na 74:64. Ipak, zakucavanjima Кaplanovića domaći su meč mirno priveli kraju, a tačku na trijumf poenima uz faul minut i po pre kraja stavio je Đuković. U pobedničkom timu Anđušić je postigao 23, Kaplanović 20, a Nerandžić 16 poena. U protivničkom taboru Kovačević je ubacio 24, a Stojanović poen manje. Trener Novosađana Filip Socek čestitao je protivniku, ali i njegovim momcima na večerašnjoj partiji dodavši da jedno dobro odigrano poluvreme nije dovoljno protiv Metalca. Poželeo je i brz oporavak kapitenu Đukanoviću. Sa druge strane Mihailo Poček je čestitao Vojvodini na fer i koretknoj igri izrazivši zadovoljstvo što su uspeli da savladaju agresivnu i atipičnu ekipu Vojvodine. Opominjao je igrače da i pored ranog vođstva ništa nije gotovo, a i pored pada u poslednjoj četvrtini uspeli su da se vrate i nadmaše protivnika.