ALASI ODBRANILI DOMAĆI TEREN 20.01.2019.

Kao što su mnogi i očekivali, Dunav i Beovuk odigrali su još jednu uzbudljivu i neizvesnu utakmicu do samog kraja. Za obe ekipe bila je ovo vrlo važna utakmica pa se kod igrača sa obe strane osetio pritisak. Gosti su sjajno otvorili utakmicu i poveli 0:9, čime su pokazali da su u Halu Park došli odlučni da trijumfuju i povećaju šanse za opstanak. Od tog momenta bude se i igrači Dunava i vrlo brzo vraćaju se rezultatski u utakmicu. Banovčani su do kraja prve četvrtine prešli u vođstvo i sve do početka poslednje četvrtine konstantno bili u blagoj prednosti. Alasi su imali i deset poena više tokom druge deonice (46:36) ali se Vukovi ni jednog momenta nisu predavali. Igrači Beovuka odigrali su bolje treću četvrtinu i početak četvrte, pa su u jednom momentu prešli i u vođstvo (69:71). Kada je bilo najvažnije, uz pomoć publike koja bila šesti igrač Dunavu, domaći igrači ponovo preuzimaju inicijativu, čvrstom odbranom i pametnijom igrom u napadu, na tri minuta pre kraja dolaze do prednosti od šest poena (84:78). U poslednja dva minuta, Beovuk je uspeo da utakmicu uvede u penal završnicu ali su domaći pogađali dovoljno i na kraju zasluženo slavili rezultatom 91:87. U Dunavu su najefikasniji bili Vuković (15p, 12sk, 2bl) i Nikolić (18p, 8sk) a odličnu partiju pružio je i novajlija Simić (22p). Kod gostiju bolji od ostalih bili su Matijašević (22p, 13sk) i Živanović (21p). U narednom kolu Dunav gostuje u Novom Sadu a Beovuk dočekuje Tamiš.