Borac opravdao ulogu favorita 10.12.2018.

Gosti iz Čačka odneli su bodove iz Hale Park. U 12.kolu, u Staroj Pazovi sastali su se Dunav i Borac. Iako to krajnji rezultat ne pokazuje, utakmica je bila uzbudljiva i gledaoci su imali šta da vide. Borac je odlično otvorio meč i već u prvoj četvrtini stvorio osetniju prednost (16:25). U drugoj, Dunav dolazi do svoje igre i nošen podrškom navijača vraća se u utakmicu. Nakon pet minuta u drugoj deonici rezultat je bio nerešen (32:32).  U naredna tri minuta usledila je neverovatna serija Borca (17:0) koja je, ispostaviće se, bila ključna. Košarkaši Dunava, većim delom utakmice, nisu imali rešenja u odbrani za izuzetno raspoložene Čačane. U drugom poluvremenu u par navrata Banovčani su prilazili na osam poena zaostatka ali nisu imali snage za preokret. Borac se svaki put, odličnim rešenjima u napadu a često i poenima za tri, vraćao na dvocifrenu prednost pa je na kraju zasluženo slavio rezultatom 87:104 (16:25, 28:31, 25:23, 18:25). Najefikasniji u redovima Borca bili su Radovan Đoković (20p, 8as), Uroš Čarapić (18p, 3uk) i Ivan Gavrilović (18p, 10sk), dok su se u Dunavu istakli Milan Nikolić (22p, 9sk, 5as) i Nikola Vuković (17p, 7sk). U narednom kolu Dunav gostuje u Valjevu a Borac dočekuje Tamiš.