Dominacija Hadžifejzovića 04.12.2018.

Košarkaši Novog Pazara naneli su novi poraz Metalcu u Valjevu slavivši rezultatom 71:61. Gosti su na krilima fenomenalnog Seada Hadžifejzovića u nastavku susreta iskoristili prednost u reketu i agresivnom odbranom slomili otpor domaćina, koji nije uspeo da napravi novo iznenađenje u Košarkaškoj ligi Srbije upisavši još jedan poraz na svom parketu.Agresivna odbrana i napadačka rola Radonjića donela je Pazarcima startnu prednost. Teško su domaći izlazili na kraj sa čuvarima sve do finiša prvog kvartala, kada su trojkama Vasića i Stamenića poveli prvi put na meču, što je ujedno bio i konačan rezultat prve četvrtine.Uzvratili su puleni Mihaila Počeka u nastavku, a nakon osvojene lopte i polaganja Turbića u jednom momentu imali i dvocifrenu prednost, 32:22. Čak 12 ofanzivnih skokova u prvom poluvremenu, prevashodno Hadžifejzovića u Vujovića, omogućilo je gostima priključak do velikog odmora, na kojem su imali dva poena zaostaka.Iako su zahvaljujući Nešoviću drugi deo startovali serijom 8:0, isti igrač je ubrzo zaradio i četvrtu, pa tehničku trešku što je bio kraj za njega već u 25. minutu. Trojke sjajnog Pejovića i Stamenića digle su publiku na noge, međutim nedostatak klasičnog centra u domaćim redovima nastavio je da kažnjava Hadžifejzović.Fantastični centar predvodio je goste i u poslednjih deset minuta, a kada mu se pridružio Кrstić razlika je rasla. Potpunom dominacijom ispod oba reketa gosti su znalački koristili prednost u visini, a Valjevcima je ponestalo snage za uzbudljiviju završnicu. Pored skakačke dominacije gosti su na ovom meču bili nepogrešivi sa linije slobodnih bacanja (13-13).Hadžifejzović je meč završio sa 20 poena i 17 skokova, Radonjić je dodao 17, dok su Krstić i Nešović ubacili po 15 poena. U valjevskom timu Vasić je ubacio 16, a Pejovič 12 koševa.Trener gostiju Oliver Popović je nakon susreta izjavio: Znali smo da će ovo biti težak meč, bez obzira na stanje na tabeli. Nakon dobrog početka dozvolili smo protivniku da se razmaše, ali smo u finišu druge četvrtine uspeli da smanjimo na dva poena zaostatka što se pokazalo kao izuzetno važno pred nastavak. I pored nekih grešaka odigrali smo pametno drugo poluvreme i u pojedinim momentima znali da kaznimo propuste rivala. Metalac ne zaslužuje ovu poziciju na tabeli, uvek će biti grad košarke i nadam se da će u nastavku prvenstva beležiti bolje rezultate.Trener domaćih Mihailo Poček takođe je apostrofirao finiš druge četvrtine kao bitan period duela: Ponovo se osetio nedostatak kapitena Đukanovića i visokog igrača u reketu. Žao mi je što nakon 20 minuta nismo imali veću prednost, koju smo ispustili neshvatljivim greškama. Mislim da je u nastavku presudila promena odbrane Pazaraca, koji su sa druge strane koristili prednost u reketu. Nismo imali zamenu za Vasića kojem je ponestajalo snage, jer drugu uzastopnu utakmicu nosi najveći teret na poziciji organizatora igre.