Dynamic VIP PAY ubedljiv u Milenijumu 18.11.2018.

VRŠAC – DINAMIK 79:96 (29:26, 7:25, 25:24, 18:21)

Centar Milenijum, gledalaca 1.000,  sudije: Jovčić (BG), Nikolić (BG), Pešić (LE)VRŠAC: Ćirković 9, Munižaba 2, Kapetanović 12 (4 sk, 4 as), Mitrović 16 (4 sk), Radivojević 2, Brkić 17 (4 sk), Jovanović 12 (4 sk), Simović, Ognjenović 3,Silađi 6 (5 sk) DINAMIK: Beslać 8, Janković 6, Vulikić 3, Kutlešić 17, Stepanović, Đerić, Glišić 18 (6 sk, 6 as), Rakićević 4 (5 as), Čakarević 14 (5 sk, 6 as), Ostojić 11,Stevanović 13, Savković 2. Dinamik je zasluženo ostvario ubedljivu pobedu u sedmom kolu Košarkaške lige Srbije revanširavši se Vrščanima za poraz u ABA 2 ligi. Gosti su potvrdili da su jedna od najkvalitetnijih ekipa i kandidat za najviši plasman, dok je Vršac zbog silnih zdravstvenih problema u svojim redovima bio onemogućen da pruži maksimum.U prvoj četvrtini ekipe su se četiri puta smenjivale u vođstvu i činilo se da će Vršac i Dinamik nastaviti tradiciju igranja rezultatski neizvesnih mečeva. Dinamik je zonskim presingom došao do početnog vođstva od 6:0 a Vrščani su na to uzvratili serijom 8:0, uspostavili ravnotežu, a u  finišu prvog perioda sa  dve trojke Kapetanovića došli do vođstva od 6 razlike (26:20).Tu je bio i kraj perioda neizvesnosti na ovom meču jer je u drugoj četvrtini Dinamik serijom 14:0 došao do vođstva od 16 razlike (51:35) i to zahvaljujući odličnim minijaturama Čakarevića, Kutlešića, Glišića i Beslaća. Vršac u poslednjih sedam minuta nije imamo skoro nikakvu napadačku ideju i do kraja prvog poluvremena nije uspeo da poentira iz igre.Gosti su u trećem periodu uvećavali razliku, došli su i do vođstva od 25 poena, a Vrščani su se trudili da uhvate priključak serijom 9:0, ali sve što su uspeli da je da smanje zaostatak, ne i da uhvate ritam koji bi doneo nadu da u poslednjih deset minuta mogu do preokreta.U poslednjoj četvrtini trener Đokić je maksimalno koristio dužu klupu od rivala pa je Dinamik rutisnki sačuvao ubedljivu prednost.Zahvalio bih se vršačkoj publici na toplom dočeku. Znam sa kakvim se problemima susreće kolega Maksimović, dobro smo se spremili i motivisali,  mislim da je druga četvrtina odredila tok utakmice. Bili smo agresivni, imamo više igrača u rotaciji, mislim da smo zasluženo dobili. Imamo visoke ambicije u oba takmičenja ako nastavimo sa ovakvim igrama na dobrom smo putu da ih ostvarimo.Branko Maksimović je bio nezadovoljan pristupom na startu meča:-Naš mlak početak, kada smo protivniku dali u ruke tri lopte i primili tri koša, odredio je tok utakmice u čijem smo većem delu bili dekoncentrisani Dinamik je odlična ekipa, imaju svoje dobre strane kao i slabosti, pripremili smo se kako da ih napadnemo, ali nismo imali koncentracije da to sprovedemo.Pojačani su sa Rakićevićem i Čakarevićem, igračima sa iskustvom Aba 1 lige i Evrolige, Stevanović nije igrao u odnosu na prošli meč i odigrao je perfektno, i to su sve igrači koji prave razliku. Ovo je meč za analizu, primer kako ne treba ući u utakmicu i šta ne treba raditi.