Novi poraz Metalca iz Valjeva 11.11.2018.

Košarkaši zemunske Mladosti savladali su Metalac rezultatom 98:94 u susretu šestog kola Košarkaške lige Srbije. U susretu sa puno preokreta gosti su bili raspoloženi u šutu za tri poena i u kljucnim momentima pronalazili prava rešenja u napadu što je bilo dovoljno za zaslužen trijumf.Tandem Trifunovic – Tanaskovic blistao je na startu meca omogucivši gostima osetniju prednost, koja je nakon sigurne realizacije slobodnih bacanja Nikolica u jednom momentu bila i dvocifrena, 22:11.Pomenutom dvojcu uzvratili su ubrzo ðukanovic i Nerandžic, pa je trojkom Dojla domacin na startu drugog kvartala i poveo. Ipak, sa nekoliko dobrih rešenja u napadu istakao se Dejvis pa puleni Marka Baraca nisu dozvolili potpuni preokret. Agresivnost ðukanovica obeležila je ovaj period igre, ali su prvom trojkom Ilica gosti sa „plus cetiri" startovali drugi deo susreta.I u nastavku odbrane su bili slabe na obe strane, a Zemunci nisu uspevali da pronadu rešenje za saradnju Nerandžica i bekova, kao i igru u tranziciji Metalca. Nadovezali su se poeni Dojla i Mikulica, a prvim poenima Vasica tek u 29. minutu domaci su stili i do osam poena prednosti, 73:65.Beogradani se nisu predavali, a u kljucnim momentima prava rešenja pronalazio je Dejvis, najzaslužniji za novi preokret. Nakon trojki Nikolica i Trifunovica samopouzdanje gostiju je raslo, a umor domacih je bio sve izraženiji.Ipak, kao i na prethodnom susretu trojkom Vasica domaci su prišli na 93:90, ali Beogradani nisu dozvolili novi preokret.Najefikasniji u pobednickom timu bili su Uroš Trifunovic sa 24 i Erik Dejvis koji je ubacio poen manje. Na drugoj strani u redovima Valjevaca istakao se Nenad Nerandžic sa 32 poena, dok su ðukan ðukanovic i Lukas Dojl postigli po 18 koševa.