Čačani slavili u Novom Sadu 11.11.2018.

Vojvodina - Borac 87:96 (22:24, 22:24, 25:30, 18:18)

Košarkaši Vojvodine namerili su se na kvalitetnog, iskusnog protivnika u zanimljivoj košarkaškoj predstavi. Domaci košarkaši, inferiorni u fizikalijama što se najšviše odrazilo na broj skokova, nisu mogli do bodova.U prvoj deonici ekipe su se smenjivale u vođstvu, a od starta problem domaćima bio je ofanzivni skok Čačana. U drugoj četvrtini Vojvodina je zastala u napadu, što su gosti umeli da iskoriste. Imao je Borac 11 poena viška (37:48), ali je Vojvodina serijom 7:0 uhvatila priključak i otišla na veliki odmor sa četiri poena manjka (44:48).Krenulo je drugo poluvreme, Voša je serijom od 5:0 prešla u vođstvo, uzvratili su Čačani, a nakon trojke Zarića, čini se uz faul, ali sudije su smatrale da je bek Vojvodine posle šuta odglumio faul (tzv. floping), pa mu je dosuđena tehnička greška, a istim je počašćena i klupa domaćih nakon  protesta. Novosađani su ispali iz ritma, što su kvalitetniji gosti umeli da iskoriste. Vec posle tri minuta u poslednjoj deonici Čačani su stekli 15 poena viška (71:86), a do kraja Vojvodina je samo uspela da ublai poraz.Trener Borca Jovica Arsić: Čestitam Vojvodini na korektnoj igri, kao i mojim igracima na pobedi. Znali smo da nam nece biti lako, to u Novom Sadu nikada nije, ali smo iskoristili sve naše prednosti i uspeli da dodemo do bodova. Dominacijom u skoku nadomestili smo njihov bolji šut. Vojvodini želim puno srece u nastavku prvenstva.Igrac Borca Nikola Kocović: Zaslužena pobeda. Vojvodina igra specificnu košarku, sa velikim brojem napada i stvarali su nam dosta problema, ali bili smo spremni za takav scenario. Bili smo bolji u skoku, što je bio vrlo važan segment našeg trijumfa.Trener Vojvodine Filip Soček: Borcu čestitam na pobedi, a mojim igracima na odnosu prema igri, jer svašta su izdražali na subotnjoj utakmici. Siguran sam da i pored poraza nismo razocarali naše simpatizere. Borac je kvalitetna i iskusna ekipa koja je kažnjavala sve naše greške. Ovaj poraz je ujedno i dobra lekcija za nas.Igrac Vojvodine Aleksandar Šrajer: Sve cestitke igracima Borca na pobedi. Mislim da je meč bio kvalitetan. Gosti su bili bolji u skoku, pogotovo ofanzivnom i mislim da je to odlučilo pobednika.  Utakmica s Borcem bilo je zanimljivo iskustvo za našu ekipu.