Klonferi perfektni na startu sezone 06.10.2018.

U prvom kolu Košarkaške lige Srbije Dunav je na svom terenu doživeo jedan od najubedljivijih poraza ikada. OKK Beograd je slavio u hali Park rezultatom 66:105 (17:26, 14:27, 13:24, 22:28).

Od prvog minuta igre Beograđani su nametnuli svoj tempo i vrlo brzo stekli veliku prednost (02:15). Dunav je pred kraj prve i početkom druge četvrtine zaigrao bolje i nošen podrškom sa tribina anulirao prednost gostiju. U trinaestom minutu igre na semaforu je stajalo 27:30 ali se ispostavilo da je to bilo sve što su Banovčani uradili sinoć. Od tog trenutka OKK Beograd pravi seriju 15-0, a na odmor odlazi sa +22 (31:53).

Potpuna dominacija i nadmoć košarkaša Beograda viđena je i u drugom poluvremenu. Očajna odbrana Dunava i izuzetna realizacija gostiju, uticali su da prednost Beograda raste iz minuta u minut. Na kraju više nego zaslužena pobeda OKK Beograda, čiji navijači mogu biti prezadovoljni nakon prvog kola, dok igračima i stručnom štabu Dunava predstoji duboka analiza i prilika da poprave utisak već narednog vikenda.

Igrač utakmice bio je Milenko Veljković sa 17 poena, 11 skokova i tri blokde. Narednog vikenda Dunav gostuje Dinamiku dok OKK dočekuje Tamiš.