Zlatibor poveo u borbi za 7. mesto 07.06.2018.

Zlatibor je napravio prvi korak ka sedmom mestu. U prvom meču serije za plasman tim Vanje Guše je savladao Vršac, u petak u "Milenijumu" imaće prvu meč loptu za sedmo mesto.

Posle izjednačenog prvog perioda, Zlatibor je rivala "načeo" već u drugom kvartalu.

Vršac je u prvom napadu druge četvrtine prišao na 23:22, da bi Zlatibor, uz dosta praznog hoda, ipak uspeo da napravi seriju 8:0 i napravi prvi ozbiljniji bek – 31:22, koliko je bilo posle poena Svetozara Popovića u 14. minutu. Pašajlić je sa pet brzih poena, pokazao da se Vrščani ne predaju, ali je domaćin uskoro otišao i na 15 razlike.

Vreme je teklo, Zlatibor je postajao sve sigurniji. Po povratku sa velikog odmora, Čajetinci su išli i na 20 plus razlike. Tek u poslednjem periodu, kada je utakmica uveliko bila odlučena, Vanja Guša je promešao karte, Vršac došao do daha, ali je samo uspeo da dođe do koliko-toliko pristojnog poraza.

Zlatibor – Vršac 88:78 (23:20, 26:16, 26:19, 13:23)

Zlatibor: Vulić 18 (4 sk, 4 as), Papić 22 (7-3 za tri, 7 sk, 5 izg), Riznić 2 (9 sk), Marojević 17, Popović 12 (9-1 za tri, 4 sk, 8 as), Simović 9 (6 sk), Tmušić, Smolović 1, Čorbić, Spasov 2, Pantić 5 (9 sk).

Vršac: Mitrović 8, Ostojić 9 (4-1 za tri, 5 sk), Pašajlić 19 (6 as, 4 ukr), Momirov 7 (5-1 za tri), Đorđević 20 (7 sk), Munižaba, Veljković 6, Uzelac, Pavlović 3, Radivojević 6 (6-2 za tri).