Borac stotkom do prve pobede u Super ligi 18.04.2018.

U prvom kolu Super lige Srbije izabranici trenera Arsića su na domaćem parketu savladali ekipu Zlatibora.

Igrači i stručni štab Borca su pre početka utakmice dobili pehar i medalje kao priznanje za osvojeno prvo mesto u ligaškom delu KLS lige. Ne treba previše naglašavati da su oni to u potpunosti zaslužili na osnovu svega pokazanog u dosadašnjem delu sezone. Priznanja je uručio direktor KLS lige Leon Deleon.

Poučeni iskustvom iz dva ovosezonska meča, košarkaši Borca nisu želeli da dozvole timu iz Čajetine da nametne svoj ritam igre.

Znali su Čačani da ih očekuje izuzetno teška utakmica. Tako je i bilo. Od samog starta utakmice domaćin je zaigrao izuzetno čvrsto i ozbiljno. Ipak, gosti su odgovorili istom merom, tako da je u prvim minutima igre gledana ravnopravna borba. Pre svega Balaban, a zatim i ostali visoki igrači Borca vodilisu veliku borbu pod obručima sa Pantićem i Marojevićem, često izlazeći kao pobednici. Pešaković je sa dve vezane trojke odveo Čačane na maksimalnih +11 (22:11), što je trenera Gušu primoralo da zatraži tajm aut, koji nije doneo bitnije promene na parketu.

Borac je u istom ritmu nastavio da igra u drugoj deonici. Razliku stečenu u prvom delu igre domaćin nije puštao, na momente je čak uvećavši. S druge strane, Zlatibor se dobrano trudio da sustigne Čačane i do poluvremena utakmicu uvede u egal. Najviše što su uspeli da učine bilo je da priđu na šest koševa zaostatka (37:31). Bolju igru u prvom poluvremenu Borac je umeo da naplati, pa je na veliki odmor otišao sa suficitom od 19 poena.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio da rešeta koš gostujućeg tima. Sjajna igra u napadu dovela je Čačane u jednom momentu do velikog vođstva od 36 poena (88:52). Borcu je pošlo za rukom da prosto demolira Zlatibor. Igrači iz Čajetine nikao nisu uspevali da nađu pravo rešenje za raspoloženog i raspucanog domaćina. Čak ni tajm aut i saveti trenera nisu bitnije pomogli gostima da pronađu adekvatan odgovor na sjajnu igru protivnika. Bilo je svima u hali jasno da je Borac rešio pitanje pobednika. Ostalo je samo da se vidi krajnji rezultat.

Urpkos ogromnoj prednosti, domaćin je u poslednjem desetominutnom periodu igrao vrlo ozbiljno i koncentrisano. Bilo je očito da igrači žele da na pravi način započnu ovosezonsku Super ligu. Za razliku od njih, Čajetinci su na momente igledali kao statisti na terenu. Samo su u pojedinim trenucima uspevali da pokažu da i oni znaju da igraju košarku. Jedino su Papić i Vulić sve vreme pokazivali zube domaćinu. Sumirajući ceo meč, bila je ovo nova demonstracija sile ekipe iz Čačka. Strateg Arsić, kao i Kutlešić i Radulović debitovali su na najbolji mogući način.