Radnički posustao u trećoj četvrtini 11.02.2018.

Iako je odigrao najbolje poluvreme u debitantskoj sezoni i osvojio tri četvrtine, KKK Radnički je pretrpeo 16. poraz u KLS - Vršac je u hali Jezero slavio 13. pobedu 85:92 (23:19, 20:18, 18:32, 24:23).

Do poslednje utakmice 18. kola KLS Kragujevčani ostaju pretposlednji (2-16), ispred Sloge koja u nedelju od 13 časova gostuje OKK Beograd.

Iznenađujuću početnu petorku je izveo trener Bojan Kusmuk - organizator igre bio je mladi Tomašević, a uz njega su bili Milosavljević, Kolmen, Pavlović i Beader - koja nakon početnog vođstva gostiju, pravi seriju 7:0 za vođstvo 10:4. Vrščani uzvraćaju svojom prvoj serijom 9:0, da bi usledilo još jedno prijatno "iznenađenje" - Demčešen ulazi u igru i vraćenim elanom odmah vezuje poene za vraćanje vođstva Radničkog. Nakon egala 14:14, Kragujevčani imaju narednu seriju 7:0, posle koje kontrolišu završnicu prvog perioda i osvajaju ovu četvrtinu 23:19.

Početak drugog kvartala dalje je razgalio domaću ekipu, više od četiri minuta ne prima koš, a predvođeni razigranim Pavlovićem izbijaju na +12 - 31:19. U 16. minutu Jovanović penalima donosi prednost 38:24, što je bila najveća razlika ove večeri. Gosti su uspeli da poprave realizaciju pred kraj poluvremena, novom serijom 7:0 prišli su na 39:33. Ta razlika ostaje i nakon 20 minuta - Radnički u najboljem izdanju ove sezone osvaja poluvreme 43:37.

Prednost koja je počela da se topi krajem prvog dela susreta, pravom pometnjom domaćina nestala je već početkom 24. minuta - tada je Simeunović pogodio za 47:48. Radnički je poenima Kolmena odmah zatim poveo još jednom, ali kada je Pašalić vratio preimućstvo gostima, oni do kraja više nisu prepuštali prednost. Vršac je treći period osvojio 32:18 što je presudno uticalo na rasplet ovog duela.

U odlučujućih deset minuta, posle ranijeg vođstva +14, destabilizovani Šumadinci odlaze u krajnost - "minus" od 12 poena, Veljković je u 34. minutu poentirao za 66:78. Vršac vlade terenom sve do 90 sekundi pre kraja kada ima komotnih 90:80. Tračak nade za domaću publiku javio se nakon što je Beader pogodio trojku, a za njim i Kolmen sa distance za 85:90 - 50 sekundi pre kraja. Ipak, preostalo vreme nije iskorišćeno za preokret, pa su bodovi pripisani Vršcu.

Najkorisniji igrač utakmice bio je Kutlešić (indeks 26) sa 21 poenom i 13 skokova. Najbolji strelac pobedničke ekipe bio je Simeunović sa 24 poena, a dvocifren učinak imali su još Pašajlić - 18, Glišić - 11, Veljković - 10.

U KKK Radnički MVP je bio Jovanović - indeks 24: 17 poena (dva poena 6/9, bacanja 5/5), uz osam iznuđenih prekršaja. Prvi strelac bio je Kolmen sa 22 poena, a realizaciju preko 10 poena imali su: Beader - 16, Pavlović i Demčešen - po 13 poena (i po sedam skokova).