Vršac savladao Tamiš 25.12.2017.

Južnobanatski derbi obeležio je odličan debi dvojice mladih srpskih reprezentativaca u dresu Vršca, Momirova i Đorđevića, koje je vršačka publika pozdravila velikim aplauzom. Vršac je novom pobedom produžio uspešan niz, trijumf protiv Tamiša nije ubedljiv, najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena Pančevaca (13 trojki), ali je domaći tim u čitavom toku meča imao rezultatsku kontrolu.

Vršac je do prve ozbiljnije prednosti došao furioznim tempom u finišu druge četvrtine kada je za svega dva minuta napravio seriju 10:0 i stvorio dvocifrenu prednost (41:29). To ipak nije slomilo igrače Tamiša koji su bili veoma motivisani i u igru se vratili sa dve uzastopne trojke Ilkića u trećoj četvrtini.

Košem Kneževića gosti su prišli na svega dva poena zaostatka (48:50), ali je Vršac u poslednjih deset minuta došao do prednosti koja je bila nedostižna za rivala. Momirov je trojkom četiri minuta pre kraja povisio na 74:65, vođstvo od devet poena domaći su čuvali sve do poslednjeg minuta kada je Vitković sa dve brze trojke ublažio poraz svog svog tima. Vrščani su bili bolji u skoku (47:37) i imali mnogo veći broj poena od igrača sa klupe (42:11) što je umnogome doprinelo osvajanju novih bodova.