Vršac čuva lidersku poziciju 30.10.2017.

MLADOST – VRŠAC 74:96 (27:24, 16:21, 16:23, 15:28)

MLADOST: Babović 16 (5 as), Malidžan 7 (3 as), Novaković 2 (4 sk), Đorđević 3, Brkić 19 (8 sk), Malbaša, Nešović 7, Drašković 1, Kojadinović, Stanković, Ksuksin, Jeković 13 (5 sk).

VRŠAC: Kočović, Mitrović 9 (3 as), Glišić 16 (10 sk), Kutlešić 8 (2 sk, 3 ukr), Đorđević 2, Munižaba 9 (2 sk), Veljković 12 (6 sk), Jovović 2 (3 sk, 4 as), Uzelac, Savović, Ostojić 14 (6 sk, 2 as), Simeunović 24 (5 sk, 2 as, 2 ukr).

Vršac je ostvario treći uzastopni trijumf zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu kada je slomljen otpor Mladosti. Posle dobrog početka Vrščana i vođstva 7:0, Zemunci su u finišu prve četvrtine trojkom Brkića uspeli da povedu sa 4 poena razlike (23:19) i zadržali prednost do odlaska na prvi odmor.

Početkom druge četvrtine koševima Veljkovića i Glišića Vršac se vratio u ritam, ali je rezultatska neivesnost trajala do kraja prvog poluvremena. Nijedan od rivala nije uspeo da stvori razliku veću od tri poena, pa je pitanje pobednika rešavano u drugom poluvremenu.

Treća četvrtina protekla je u apsolutnoj dominaciji igrača Vršca koja je nagoveštena košem Glišića i trojkom Munižabe za vođstvo 50:45. Do prve dvocifrene prednosti Vrščani dolaze u pred kraj treće četvrtine kada je Munižaba još jednom bio precizan van linije 6,75.

Sigurna igra na početku četvrtine četvrtine i poeni Glišića i Kutlešića bili su jasan signal da su Vrščani maksimalno koncentrisani i da sigurno koračaju ka novoj pobedi. Poenima najefikasnijeg igrača utakmice, Đorđa Simeunovića, Vršac je 35. minutu prvi put stekao 20 poena prednosti (82:62), i tu razliku uspeo da uveća do kraja susreta.