Borac ubedljiv protiv Vojvodine 15.10.2017.

Borac – Vojvodina 108: 85 (24:20; 29:19; 29:24; 26:22)

Dvorana: Hala Borca. Gledalaca: 1.000. Delegat: Vlatko Vuković. Sudije: Ivan Ilić, Stevan Krstić, Saša Maričić.

Borac: Bumbić 6, Ćalović 4, Popović 8, Đoković 14, Pešaković 9, Prlja 7, Mićić 2, Stojadinović 11, Gavrilović 15, Todorović 6 (5sk), Čarapić 14, Marinović 12 (7as).

Vojvodina: Zarić 11, Stojanović 7, Berbakov 2, Janjić 17 (5sk), Virijević 8, Branković 6, Stojačić 9, Prica 4, Jovišić 5 (7sk), Kovačević 2, Atanasov 14, Birovljev.

U prvom kolu Košarkaške lige Srbije Borac je na domaćem terenu trijumfovao nad ekipom Vojvodine rezultatom 108:85.

Shodno renomeu, Borac je energično započeo utakmicu. Ali kako Novosađani nisu došli u grad kraj Morave da bi bili topovsko meso, u prvim minutima meča bila je viđena rezultatska klackalica. Borac je u nekoliko navrata dizao prednost, ali je Vojvodina uvek uspevala da se vrati, i tako ostane u igri. Nakon deset minuta igre, može se konstatovati da je viđena dobra igra gostujuće ekipe, koja je pružila jak otpor protivniku.

I na početku druge četvrtine gosti iz Novog Sada igrali su prilično dobro, sve vreme dišući za vrat Čačanima. Čak su u jednom momentu i poveli (25:26). Vidna je bila želja da se uzme skalp jednom abaligašu. Ipak, tim Raška Bojića je skup kvalitetnih i iskusnih igrača, kojima nije strano igranje protiv mladih ekipa željnih dokazivanja. Ulaskom Marinovića, Borac je vrlo brzo preuzeo inicijativu, pa je koš razlika lako skočila. Naravno, kapiten Čačana je tada kolo vodio. Razume se, svi igrači koji su bili na parketu dali su značajan doprinos da razlika u korist Borca bude pristojnih 14 poena (53:39).

Moćno je Borac krenuo u drugom poluvremenu, napravivši seriju 7:0. Ipak, Vojvodina je odgovorila sa vezanih šest poena. Ponovo su jedna pa druga ekipa pravile serije, s tim da je za razliku od prvog dela sada Borac imao solidnu zalihu na svom kontu. Istina, u par navrata delovalo je kao da Vojvodina može da utakmicu učini neizvesnom, ali bi taj utisak Čačani brzo prekinuli dobrom odbranom i još boljom realizacijom pod protivničkim košem. Sve vreme domaćin je vodio dvocifrenim brojem poena.

Pitanje pobednika bilo je rešeno još u trećoj četvrtini. Poslednja deonica bila je samo stvar forme. Borac je sve konce igre držao u rukama, dodatno povećavši prednost. Igrači Vojvodine mogli su samo da priznaju da je Borac trenutno nadmoćniji protivnik. Momci iz Čačka su u potpunosti opravdali ulogu favorita, upisavši prvu pobedu ove sezone u Košarkaškoj ligi Srbije.

Strateg čačanske ekipe, Raško Bojić, istakao je da je utakmicu presudilo više skokova, bolji procenti šuta, kao i dobra igra u tranziciji njegovih pulena:
"Na početku moram reći da smo vrlo malo informacija imali o protivniku, sticajem okolnosti. Treba uzeti u obzir da je tim Vojvodine prošle godine igrao nižu ligu, da je povratnik u KSL, i da smo mi imali malo vremena za pripremu, zbog utakmice u Ohridu. Možda smo pripremu površno odradili, što je za rezultat imalo da početak utakmice ne bude sjajan. U hodu smo nametali svoj ritam, stvari stavljali na svoje mesto i pod kontrolu, podizali ritam i kvalitet, pre svega u napadu. Smatram da je presudilo 20 skokova više u našu korist, dobri procenti šuta za dva i tri poena, i naročito dobra igra u tranziciji, naš zaštitni znak poslednjih godina. Sada se koncentrišemo na utakmicu u Kopru" - izjavio je Bojić.

Najbolji pojedinac u redovima Borca bio je krilni centar Ivan Gavrilović, koji ističe da je ekipi potreban odmor zbog napornog rasporeda:
"Čestitao bih ekipi Vojvodine na fer i korektnoj igri. Nametnuli smo svoj ritam u prvom poluvremenu, držali smo protivnika na pristojnom odstojanju, što je rezultiralo pobedom. Okrećemo se narednoj utakmici u ABA 2 ligi protiv Primorske. Potreban nam je dobar odmor pred tu utakmicu, a ne sumnjam da ćemo i tamo pobediti" - jasan je Gavrilović.

Trener gostujuće ekipe, Filip Socek, zadovoljan je igrom koju su pružili njegovi izabranici:
"Mi smo najmlađa ekipa u ligi, i misilim da se nismo obrukali, bez obzira na visoku razliku. Prikazali smo se u dobrom svetlu, i to je publika u Čačku, koja dobro poznaje košarku, na kraju i prepoznala. Čestitao bih Borcu na zasluženoj pobedi" - zaključio je Socek.