Zvezda ubedljiva protiv Borca 01.06.2017.

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su i dvanaestu pobedu u Mozzart Super ligi Srbije, trijumfom nad ekipom Borca iz Čačka u dvorani Aleksandar Nikolić, rezultatom 111:56 (34:10, 24:12, 27:23, 26:11).

Odlično su počeli branioci trofeja  i serijom 7:0 naterali trenera gostiju da već nakon nepuna dva minuta igre zatraži tajm – aut. I na ovoj utakmici su crveno – beli vrlo brzo nametnuli svoj stil igre, prepoznatljivu jaku odbranu i raznovrsnost u napadu, što je rezultiralo visokom prednošću nakon prvih 10 minuta, 34:10.

Tokom druge četvrtine dešavanja na terenu se nisu promenila, prednost je rasla iz minuta u minut, a izuzetno zalaganje u odbrani i odlična  i atraktivna rešenja u napadu uz dobar šut spolja, doneli su i do tada najveću prednost, 51:18. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih promena na terenu, pa je rezultat bio visokih +36, 58:22.

Najefikasniji u redovima crveno – belih bio je Branko Lazić sa 15 postignutih poena uz samo jedan promašaj iz igre (2/2 za 2, 3/4 za 3), a pratio ga je Dženkins sa 9 poena.

Treća četvrtina nije donela ništa novo, odbrana na kakvu je Zvezda navikla publiku ove sezone, napad koji funkcioniše gotovo besprekorno i prednost koja konstantno raste. Rezultat pred poslednji period bio je 85:45 u korist ekipe trenera Radonjića.

Koliko je Zvezda bila nadmoćna, dovoljno govori podatak da je nakon nešto više od 5 minuta igre u poslednjoj četvrtini došla do stotog poena, 100:49. Svi igrači koji su bili u protokolu su ulazili u igru. O fantastičnoj timskoj igri dovoljno govore 34 asistencije, a najefikasniji su bili Lazić i Dobrić sa po 19 postignutih poena.