SPARTAK – BORAC 82:75 (18:15, 14:19, 27:11, 23:30)

DVORANA: Dudova šuma. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Jovčić, M. Juras, Čukalović.

SPARTAK: Matić 10, Jovišić 7, Ljubenković 9, Hristov 23, Prlja 8 (7 sk), Nikolić 12, Tresač 3, Miščević, Lučić, Kuridža, Andrejević 10.

BORAC: Čarapić 5, Mitrović 5, Popović, Radovanović 7, Milovanović 6 (5 sk), Radonjić 11, A. Todorović 11, Radović, Mićić 6, Đoković 8, N. Todorović 3 (8 sk), Marinović 13.

Velika pobeda košarkaša Spartaka koji su u Subotici savladali Borac iz Čačka, nanevši mu prvi poraz posle 15 kola. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini i okončan je u penal završnici, rezultatom 82:75.

Izabranici Dušana Alimpijevića još jednom su pokazali karakter, dokazali svoju kolektivnu snagu kojom nadomeštaju druge nedostatke i sa kojom se bore sa problemima koji ih prate čitave sezone.

Verovali su košarkaši Spartaka u pobedu, ali nije bilo lako vratiti se posle loše partije u Nišu. Meč je odigran u nestandardnom terminu, u sred radne nedelje, pa nije bilo ni mnogo publike, ali i ona koja je bila večeras u Hali sportova nosila je "golubove" do fantastičnog uspeha i velike pobede koja je Super ligu još više približila realnim nadanjima.

Meč su Subotičani prelomili u trećoj deonici u kojoj su čvrstom odbranom neutralisali napade gostiju, koristili svoje prilike u napadu i dobili period sa 16 poena razlike, iako su poluvreme završili sa zaostatkom od dva poena.

U poslednjoj četvrtini Borac je pokazao zašto je u nizu od 15 pobeda i zašto je praktično cele sezone konstantan, ali u penal završnici igrači Spartaka nisu gubili živce, meč je posle mnogo penala završen u korist "golubova" koji su slavili sa 82:75