VRŠAC – NAPREDAK RUBIN 75:65 (18:14, 25:24, 16:12, 16:15)

DVORANA: Milenijum. GLEDALACA: 1.500. SUDIJE: Glišić, Strika, Miloradović.

VRŠAC: Pavković 12 (7 as), Pavlović, Mitrović, Krstović 5, Jovović, Uzelac, Savović 15 (8 sk), Dimić 3, Jeftić 12, Minčev, Stojadinović 14, Đerić 14 (6 sk).

NAPREDAK: Dejvis 3, Dodić, Cvetković 7, Jeremić 15, Janjić 8, Glišić, Raičević 1, Milinčić 4, Đorđević Marinković 13 (7 sk), Mijajlović 2, Marković 12 (8 sk).

Vrščani su uprkos nedaćama sa zdravstvenim biltenom uspeli da ostvare važnu pobedu protiv odličnih Kruševljana koji su, uz Dinamik i Borac, pružili najjači otpor u Milenijumu. Uz sve to ekipu trenera Vladimira Đokića zadesio je još jedan maler, jedan od najboljih igrača, Miloš Dimić, doživeo je povredu i pravo sa terena odvezen je u bolnicu. Posle ukazane pomoći rame mu je vraćeno na mesto, pušten je kući, ali će se tek posle magnetne rezonance znati koliko će biti neophodno da pauzira zbog rehabilitacije.

Napredak je u meč ušao hrabro i odvažno i posle pet minuta igre imao sedam poena prednosti (12:5). Vršac je trojkama Đerića i Krstovića sustigao rivala i do polovine druge četvrtine uspeo da stekne dvocifrenu razliku (32:20). Činilo se tada da je otpor gostiju počeo da jenjava, međutim usledila je serija Kruševljana 12:2 koju je trojkom za izjednačenje (34:34) krunisao Jeremić, najbolji pojedinac Napretka.

U drugom poluvremenu Vršac je održavao teško stečenu prednost zahvaljujući nadahnuću Stojadinovića i kapitena Savovića, Napredak je još jednom uspeo da priđe na samo korak (53:50), ali za potpuni preokret nije imao koncentracije i platio je ceh velikom broju promašenih zicera. Domaći su to kaznili trojkom Pavkovića i košem Jeftića, i u poslednjoj četvrtini gostima više nisu dozvolili da razmišljaju o trijumfu.

Trener Vršca Vladimir Đokić nije bio zadovoljan uprkos novoj pobedi.

“Svi smo još pod utiskom povrede Dimića, nije bilo lako skoncentrisati se na igru posle toga. Ne znam iz kog razloga smo od početka bili nervozni, ali smo uprkos tome kontrolisali igru i rezultat. Zahvaljujem se publici koja je bila uz nas iako nismo blistali.”

Trener Kruševljana Oliver Popović, koga je vršačka publika pozdravila aplauzom na početku rekao je:

“Čestitam Vršcu na zasluženoj pobedi, oni igraju jaču odbranu nego što to mi možemo da imamo na treningu. To je proizvelo desetak dodavanja mojih igrača protivniku u rukea, kada se tome doda loš procenat šuta za dva, od kojih je bilo mnogo zicera, jasni su uzroci poraza. Zalaganjem nisam nezadovoljan, ali jesam koncentracijom u napadu."