BORAC – VRŠAC 78:68 (24:21, 17:18, 20:11, 17:18)

DVORANA: Borac. GLEDALACA: 200. SUDIJE: Glišić, Obrknežević, Vesković.

BORAC: Čarapić 4, Mitrović 2, Popović, Ćirić, Radovanović 7 (5 sk), Radonjić 17 (5 sk), A. Todorović 13 (5 sk), Radović, Mićić 14, Đoković 12, N. Todorović 4 (7 sk), Marinović 5.

VRŠAC: Pavković 7, Pavlović 8, Mitrović, Krstović 14, Jovović 3, Uzelac, Spasojević, Savović, Dimić 2, Jeftić 21, Stojadinović 5, Đerić 8 (8 sk).

Čačani i Vrščani odigrali su sjajan meč u Hali Borca kraj Morave i pokazali da im je mesto u Super ligi Srbije. Borac je za nijansu bio bolji, do pobede je došao zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu. Povrede i bolesti u redovima Vrščana (Đerić, Jeftić, Savović, Pavlović, Stojadinović, Mitrović) uzele su svoj danak u u velikoj meri im otežale pripremu za utakmicu i realizaciju dogovorene taktike.

Prvo poluvreme obilovalo je izvanrednim potezima i rezultatskom neizvesnošću, svaki od rivala imao je periode izvanredne igre, Borac je u poslednjem minutu prve četvrtine imao 6 poena prednosti (24:18), dok je Vršac svoje najveće vođstvo ostvario u 14. minutu kada je vodio sa 8 poena razlike (34:26). Glavne poluge u igri Borca bili su Radonjić, Mićić i Aleksandar Todorović, dok su Vrščani imali raspoloženog Jeftića, Krstovića i Pavkovića.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćinu, Đoković je mini serijom u 25. minutu Borcu doneo prednost od 8 poena (53:45), a trojkom Mićića u poslednjem minutu treće četvrtine Čačani su stekli prvu dvocifrenu prednost (61:50). Poslednja prilika da da Vršac uzvrati ukazala se u 37. minutu, kada je Jeftić trojkom smanjio prednost Borca na 6 poena
  (68:62), ali Vršac nije imao još igrača sa energijom koji bi mogli da naprave preokret.