DINAMIK – VRŠAC 77:76 (24:17, 18:23, 23:7, 12:29)

DVORANA: Dinamik arena. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Vojinović, Nikolić, Jevtović.

DINAMIK: Stevanović 13, Ćirković, Milisavljević 8, Grušanović, Beslać 6, Lazić 18 (11 sk), Gavrilović 4 (6 sk), Nađfej 3, Radulović 9 (5 as), Tornjanski 3, Frend 13 (10 sk), Todorović.

VRŠAC: Pavković, Pavlović 6 (6 sk), Mitrović, Krstović 8, Jovović 2 (8 as), Uzelac, Spasojević, Savović, Dimić 8, Jeftić 27 (9 sk), Stojadinović 16, Đerić 9.

U beogradskom Sportskom centru Dinamik, u derbiju 15. kola Mozzart Košarkaške lige Srbije koji je imao veoma uzbudljivu završnicu prekinut je niz od devet pobeda ekipe Vršca. Domaći tim je tokom meča dva puta sticao dvocifrenu prednost, ali su izabranici trenera Vladimira Đokića uspeli oba puta da nadoknade zaostatak pa je meč odlučen u poslednjim sekundama.

Rezultatski izjednačena borba trajala je prvih osam minuta utakmice, da bi Dinamik, za svega dva minuta koševima Stevanovića, Lazića i Milisavljevića uspeo da napravi seriju 9:0 za prvu ozbiljniju prednost (24:15). U drugoj četvrtini tim trenera Miroslava Nikolića došao je i do dvocifrene razlike (39:29), ali su do kraja prvog poluvremena zahvaljujući Pavloviću, Dimiću i Stojadinoviću Vrščani uspeli da zaostatak svedu na samo dva poena (42:40).

Treća četvrtina bila je najbolji period u igri Beograđana, dok je Vršac bio van ritma, bez ideje u napadu, uz veliki broj promašaja i tehničkih grešaka. Dinamik je odlično šutirao spolja u i napravio značajno rezultatsko odstojanje. Početkom poslednje četvrtine, košem Frenda, Dinamik je došao do vođstva od 20 poena prednosti (69:49) i kada se činilo da je meč odlučen, Vrščani su zahvaljujući pre svega odličnom Jeftiću napravili seriju 12:0 i uspeli da u finišu dođu do izjednačenja. U poslednjem napadu Dinamika sudija Jeftović je dosudio nesportsku ličnu grešku Jovoviću, a Frend je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja što je bilo dovoljno domaćinu da zabeleži pobedu. Vrščanima je za utehu što su sačuvali razliku kojom su savladali Dinamik u Milenijumu, pa će u slučaju identičnog skora na kraju sezone biti ispred Beograđana na tabeli.