NAPREDAK RUBIN - OKK BEOGRAD 75:55 (26:16, 11:12, 20:6, 18:21)

DVORANA: Hala sportova. GLEDALACA: 700. SUDIJE: Nešković, Stefanović, Krstić.

NAPREDAK: Dejvis 9 (5sk), Dodić 5, Cvetković 7 (6sk), Jeremić 15, Janjić 11 (5sk), Glišić, Raičević 4, Milinčić 5 (9sk, 5as ), Đorđević 7, Vučić 2, Mijajlović, Marković 10.

OKK BEOGRAD: Manojlović 10 (5sk), Simeunović, Milovanović, Dimitrijević 6, Nešić, Torbica 4 (8sk), Jovanović 2, Ćirković, Drekalović 3, Stanković 13, Nešović 17 (6sk, 4as).

Čarapani su u još jednoj košarkaškoj predstavi na svom terenu savladili starog znaca iz Beograda ekipu OKK-a ubedljivim rezultatom 75:55 (26:16, 11:12, 20:6, 18:21) i tako im se revanširali za poraz na startu sezone.

Od samog starta ekipa Napretka bodrena sa tribina i navijačkom grupom ,,Jakuze’’ kao i mnogobrojnom publikom, jakom odbranom i ubojitim napadom stavila je gostima do znanja da će teškom mukom uspeti da ostvare povoljan rezultat i odnesu pobedu pod Bagdalom. Igrali su lepršavo Čarapani u prvoj četvrtini i zatrpali koš popularnih Klonfera sa 26 poena.

U drugoj četvrtini viđene su jake odbrane na terenu i veoma mali broj poena postignut na obe strane. Na poluvremenu Napredak zaslužeo vodi 37:28.

U nastavku utakmice puleni Olivera Popovića odigrali su najbolju četvrtinu u ovom meču dozvolivši protivniku samo 6 ubačenih poena i praktično tako obezbedili novu pobedu na svom terenu.

Do kraja meča oba trenera pružila su prilike i minutažu i mlađim igračima da pokažu svoje umeće na parketu.

Petar Dimitrijević (OKK Beograd):
,,Čestitam ekipi Napretka na zasluženoj pobedi. Od samog starta smo loše delovali na terenu primili 26 poena u prvoj četvrtini. Tokom cele utakmice odbrana je bila na jako slabom nivou, samo u drugoj četvrtini smo uspeli da ih svedemo na 11 poena. Sigurno naša najlošija utakmica. Nadskakali su nas, idemo dalje, sledeće kolo protiv Sloge idemo na pobedu.’’

Dragan Mijajlović (Napredak): ,,Čestitao bih ekipi OKK Beograda na fer i korektnoj borbi. Mislim da smo zasluženo dobili ovaj meč. Od samog starta smo ušli jako, igrali smo jako odbranu i okrećemo se dalje borbi za četvrto mesto.’’

Darko Kostić (OKK Beograd):
,,Čestitao bih Napretku na ubedljivoj i zasluženoj pobedi. Mi definitivno nismo, pre svega glavom bili u utakmici a posle i energijom, nešto smo probali u zadnjoj četvrtini kao da podignemo intezitet i to sa nekim igračima koji igraju manje minuta da bi mogli eto malo da i oni nešto pokažu, da dignemo energiju malo. Međutim ovde je problem što nama se često dešava da kad ostvarimo neku dobru pobedu za nas, ovako pošto mi se borimo za opstanak još uvek i odlaskom nekih igrača i tako malo smo oslabljeni na tim visokim pozicijama mi moramo da damo stvarno maksimum da bi uopšte mogli da budemo u utakmici sa ekipama poput Napretka, mi to danas nismo uradili. Mislim da je koncentracija bila slaba i prva četvrtina je sasvim dobar pokazatelj toga da mi primimo 26 poena odmah u prvoj četvrtini i kada otvoriš utakmicu na strani to je jako loše. Idemo dalje, sada sam rekao momcima, glava gore i moramo puno da radimo da bi mogli u narednoj utakmici u ključnoj utakmici ove sezone da pobedimo Slogu, kod kuće na našem terenu, da napravimo tu šestu pobedu i da se odmaknemo još više ovima sa začelja tabele.’’

Oliver Popović (Napredak):
,,Mi smo posle turbulentne nedelje u najmanju ruku tako da je nazovem, posle odlaska Vitkovca, iznenadnog, u Mornar ušli u jedan problem jer nemamo više izmena, iskoristili smo poslednju izmenu sa Vitkovcem koji je na žalost otišao, to je njegova ideja bila. Imali smo malo promenjen trening ove nedelje i probali smo neke igrače opet da vratimo na pozicije na kojima inače na igraju, pre svega Dodića na četiri da bi to ličilo na nešto. Definitivno smo u problemu sada što se tiče visokih igrača, imamo jednog visokog igrača, znate i sami da je Miladinović povređen i da skida gips tek 7. februara, nadam se da će uspeti zadnjih mesec-mesec ipo dana da pomogne. Što se tiče same utakmice odigrali smo dosta dobro u odbrani i to večeras definitivno bio ključ neke pobede naše. Bilo je tu nekih greškica i dekoncentracije vezano za napad što se tiče promašenih zicera ali generalno odbrana je funkcionisala dobro i to je razlog što smo ovako večeras ubedljivo dobili. Ekipi OKK-a želim sreću u nastavku prvenstva.’’

(FOTO: Aleksandar Sorman)