Važna pobeda Vršca na gostovanju u Kruševcu 21.11.2016.

NAPREDAK RUBIN – VRŠAC 69:75 (14:25, 15:15, 20:12, 20:23)

DVORANA: Hala sportova. GLEDALACA: 1000. SUDIJE: Maričić, Jevtović, Kovačević.

NAPREDAK RUBIN: Dejvis 10 (5 sk), Dodić, Kokanović, Jeremić 15, Janjić 4, Raičević 2 (5 as), Miladinović 4, Milinčić 7 (7 sk), Đorđević Marinković 14, Deletić, Mijajlović 2, Marković 11 (9 sk).

VRŠAC: Pavković 4, Pavlović, Mitrović, Avramović, Krstović 3, Jovović 6, Spasojević, Savović 5, Dimić 11, Stojadinović 7, Đerić 11 (6 sk), Marelja 28 (10 sk).

Tim trenera Đokića je u najvećem delu meču imao potpunu kontrolu igre i rezultata, dok su domaćinu pripali uvodni i završni minuti. Kruševljani su poslednji put vodili u 5. minutu (9:8), a preokret su najavili Krstović, Stojadinović, Marelja i Đerić, čijim je koševima Vršac došao do prednosti od 8 poena u finišu prve četvrtine (19:11). Do kraja prvog perioda prednost Vršca dostigla je dvocifrenu razliku, i neokrnjena sačuvana do kraja prvog poluvremena.

Napredak je pripretio u trećoj četvrtini zahvaljujući poenima Jeremića i Miladinovića, kada je stigao na samo tri poena zaostatka (49:52), ali je najbolji pojedinac meča, Aleksandar Marelja, sa šest vezanih poena odbio napad domaćih i vratio brod svog tima u mirne vode. Kruševljani su preko Dejvisa i Miladinovića pokušali da dođu do neizvesne završnice, ali su Vrščani smireno odbili napad, naravno preko izvanrednog Marelje, koji je je u finišu stavio tačku na svoju briljantnu partiju.