METALAC – NAPREDAK RUBIN 82:75 (19:21 30:19 12:23 28:18)

DVORANA: 15. septembar. SUDIJE: Glišić, Vesković, Matić.

METALAC: Radivojević 3, Janković 6 (5 sk), Šarenac, Đ. Đukanović 8 (6 sk), B. Đukanović 17, Vasić 19 (7 sk), Pavlović, Milutinović, Dujković 1, Dimitrijevć, Ostojić 22 (9 sk), Hukić 6.

NAPREDAK RUBIN: Dejvis 17, Dodić, Kokanović 3, Jeremić 14 (5 as), Janjić 2 (5 as), Raičević, Miladinović 6, Milinčić 10 (5 sk), Đorđević – Milinković 13 (5 sk), Deletić, Mijajlović 7, Marković 3.

Metalac je odlično počeo, na krilima rastrčalog Ostojića, koji je brzo nanizao devet poena, pa je na polovini prve četvrtine bilo i 15 razlike (19:4). Gosti dugo nisu imali gotovo nikakvog rešenja u napadu, ali su u završnici perioda došli do daha i sanjili deficit na osam poena.

Donekle su Kruševljani pronašli napadačku igru u drugoj četvrtini, ali se kod Metalca raspucao Vasić, koji je vezao tri trojke, pa je u 26. minutu bilo + 16 (38:22). Uz kvalitetnu odbranu, prednost je održana do kraja prvog poluvrenena, a fine role imali su Janković i Hukić. Posle dugo vremena Metalac je nadskakao protivnika, što se i te kako odrazilo u rezultatu.

Iako su treću četvrtinu počeli sa nekoliko kontri, Valjevci su izgubili nit igre u napadu. Strpljivom igrom, uz nekoliko pogodaka sa distance, Napredak je uspeo da donekle istopi prednost Metalca. Poenima Dejvisa gosti su prišli na - 8 (58:50) i vratili neizvesnost u utakmicu.

Iskoristivši veliki pad u igri domaćina Napredak je početkom četvrte četvrtine uspeo da priđe i na samo tri poena zaostatka (60:57), ali je Metalac ipak uspeo da odbije taj nalet gostiju. Preko, u drugom poluvremenu izuzetno preciznog Amerikanca Dejvisa Napredak je dugo držao priključak, ali je serijom poena Brana Đukanovića domaćin ponovo došao do dvocifrene razlike. Dejvis je nerezonskim petim faulom olakšao posao domaćim košarkašima, koji su ima sami u završnici donosili loše odluke u napadu. Ipak, pobeda Metalca nijednog trenutka nije došla u pitanje.