KONSTANTIN – BEOVUK 83:89 (26:20, 19:19, 15:18, 23:32)

DVORANA: Duško Radović. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Nešković, Stefanović, Matić.

KONSTANTIN: Dojčinović, Gaćinović, Kostić, Šišić 19, Anđelković 14, Stojanović 2, Stefanović 4, Mladenović 8, Lazar Živković, Bogavac 15 (8 sk), Stanković, Gudžić 21 (5 sk).

BEOVUK: Maksimović 9, Dragović 3, Jevđenić 5, Vučićević 15, Karanović, Kapetanović 12, Fundić 23 (16 sk), Nerandžić, Janjušević 14, Jeremić 8.

Konstantin je odlično startovao, Gudžić je predvodio ekipu, veoma dobar je bio Lazar Mladenović koji se našao u startnoj petorci i Nišlije su već u 4. minutu stigle do dvocifrene razlike – 13:3, ubrzo je bilo najviših 16:5. Domaćin je održavao prednost od 11 poena i u narednim minutima, ali onda su se razigrali Fundić i Vučićević, Beovuk je prišao na samo 23:20, da bi Anđelković trojkom doneo prednost od šest poena na kraju prvog kvartala.

Nišlije su održavale prednost i u narednih pet minuta, a Beovuk je preokrenuo u 15. minutu penalima Janjuševića – 30:31. U narednih par minuta igralo se koš za koš, ali finiš ponovo pripada Nišlijama koje preko Bogavca odlaze na odmor sa lepom prednošću – 45:39.

Konstantin je i u nastavku bio tim koji se više pitao na parketu, trojkom Gudžića i slobodnim bacanjima Bogavca Nišlije su povele 54:46, potom 58:47, a onda su načinile veliki broj grešaka, pa je serijom 10:0 Beovuk prišao na samo pola poena minusa. No, pogocima Mladenovića sa penala tim Predraga Jaćimovića u poslednji kvartal ulazi sa vođstvom 60:57.

Gosti, koji su u „rosteru“ imali samo desetoricu igrača znatno bolje su odigrali završnicu meča. Poenima Fundića iz ofanzivnog skoka Beovuk je poveo 64:62, ušlo se u egal minute, Bogavac je u 38. minutu izjednačio na 77:77. No, potom Janjušević pogađa trojku, Anđelković gubi loptu, a Fundić poentira za dva i dodatnim penalom omogućava svom timu prednost od 83:77. Nišlije se održavaju u igri preko Bogavca, koji je pogodio četiri penala u nizu za 81:83. Uzvratio je Kapetanović, a onda i Bogavac greši u dodavanju što kažnjava Maksimović trojkom za 81:89 i utakmica je bila izgubljena za Nišlije. Na kraju: Konstantin – Beovuk 83:89.