BORAC – SMEDEREVO 1953 75:71 (28:15, 16:21, 13:21, 18:14

DVORANA: Borac. GLEDALACA: 1000. SUDIJE: Maričić, Milojević, Kovačević.

BORAC: Čarapić 9, Mitrović 10, Popović 7, Ćirić, Zdravković, Radojčić, Žigeranović 10, Marković, Radonjić 20 (8 sk), Todorović 14 (8 sk), Radović, Djoković 5 (5 as).

SMEDEREVO 1953: Berberištanin, Musić 10, Božović 13, Vojinović 5, Perišić, Kenić 5 (7 sk), Blagojević 17 (15 sk), Plavšić, Bitadze 5, Karadžić 16.

Prvu četvrtinu izabranici Raška Bojića otvorili su serijom od 7:0, gde je za sve postignute poene bio zaslužan Marko Radonjić. Ekipa Smedereva uzvratila je serijom od takođe 7:0. Početak utakmice obeležile su serije, pa su tako igrači Borca ponovo napravili seriju, vezavši 9 uzastopnih poena. Do kraja četvrtine smenjivali su se poeni obe ekipe, a prva četvrtina završena je rezultatom 28:15 za Borac. U redovima domaćina istakao se Marko Radonjić sa 11 poena i 2 asistencije, a pratio ga je Ivan Žigeranović sa 6 poena i 2 skoka. Gostujuću ekipu predvodio je Vuk Karadžić sa 6 poena.

Početak druge četvrtine karakterišu smenjivanje poena obe ekipe, a domaćin je održavao prednost stečenu u prvoj četvrtini. U jednom trenutku gosti su prišli na 6 poena zaostatka, ali je Borac trojkom Mitrovića prednost povećao na +9. Ali već u sledećem napadu Radonjić (Borac) je napravio tehničku grešku, što je podstaklo igrače Smedereva da zaigraju bolje, pa su na minut do poluvremena gosti spustili zaostatak na -4. Igrači Borca ipak su uspeli da održe prednost do kraja, pa su na poluvreme otišli sa suficitom od 8 poena (44:36). U ekipi domaćina najefikasniji je bio Radonjić sa 16 poena, a pratio ga je Žigeranović sa 8. Kod gostiju najefikasniji bili su Blagojević i Karadzić sa po 9 poena.

Drugi deo utakmice ekipa Smedereva otvorila je sa mnogo više samopouzdanja nego prvi. Uspeli su da naprave seriju 6:0 uz nešto bolju igru nego što je pokazala ekipa domaćina, što je prouzrokovalo rezultatski egal u 25. minutu (46:46). U narednom periodu ekipa Borca je uspela da ostvari prednost od maksimalnih +2. Međutim, u 29. minutu ekipa Smedereva je uspela da po prvi put na utakmici povede (52:54). Bolja igra gostiju rezultirala je da su dobili ovu deonicu sa 21:13, pa je treća četvrtina je završena rezultatom 57:57. Goste je predvodio Blagojević sa 8 poena u ovoj deonici (uk. 17), dok se u domaćoj ekipi niko nije značajnije istakao.

Poslednju četvrtinu domaća ekipa je loše otvorila, što je kulminiralo nesportskom ličnom Čarapića u 33. minutu. Neposredno nakon ovoga najbolji igrač Borca Radonjić napravio je 5. ličnu grešku. Od ovog trenutka ekipa Borca se probudila i napravila seriju od 7:0, koju je prekinuo pogodak Karadžića za 3 poena. Nakon ovoga ekipa Borca je uspevala da održi koliku toliku prednost, i da u zanimljivoj završnici ostvari pobedu od 75:71. Poslednja četvrtina završena je u korist domaćina 18:14.