Panteri izjednačili na 1:1 u seriji 07.06.2016.

FMP – MEGA LEKS 89:83 (30:19, 21:30, 14:17, 24:17)

DVORANA: Hala Železnik. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Jovčić, Maričić, Ninković.

FMP: Čović 19 (12 as), Davidovac 4 (6 sk), Ostojić 2, Apić 14, Jeković, Đoković 4, Lazarević 7, Bursać 5, Dobrić 22 (9 sk), Šešlija, Radovanović, Tejić 12 (5 sk).

MEGA LEKS: Simić, Rašić 2, Đoković, Veljković, Ivanović 18 (13 as), Zubac 8, Pavlović, Zagorac 17, Popović 3, Simeunović 4 (5 sk), Nikolić 20 (8 sk), Janković 11.

FMP je odlično započeo utakmicu. Na krilima Čovića, Dobrića i Davidovca su posle prve deonice stekli dvocifrenu prednost (30:19). Ali, u drugoj deonici su se Ivanović, Nikolić i Zagorac razigrali i doveli svoj tim na samo dva poena zaostatka pre odlaska na odmor (49:51).

U trećoj četvrtini je viđena prava rezultatska klackalica. Mega je nekoliko puta uspevala da se odlepi na šest poena prednosti (57:63), ali su Đoković i Dobrić pogađali kada je trebalo i vratili neizvesnost pred poslednjih deset minuta (65:66).

Posle tri minuta u poslednjoj deonici Popović je faulirao Čovića, plejmejker domaćeg tima je pogodio oba slobodna bacanja (67:70), a onda je nestalo struje. Na sreću, sve je rešeno posle desetak minuta, pa je meč mogao da se nastavi.

Nikolić je pogodio trojku, Čović napravio grešku u dodavanju, ali Zagorac nije uspeo da prelomi meč. Već u sledećem napadu je pogrešio Rašić, a Čović sa dve trojke u nizu i izjednačio rezultat na nešto više od četiri minuta do kraja (75:75).

Ivanović je umesto šuta pokušao da pronađe Nikolića, ali je dodao loptu u ruke Dobriću koji je poentirao u kontri, da bi posle dobre odbrane Tejića nad Zubcem FMP došao do lopte, a Zubac bespotrebnim faulom poslao Čovića na liniju penala. Organizator igre domaće ekipe je bio nepogrešiv, a posle Ivanovićevog promašaja za tri je asistirao Dobriću koji je bio siguran van linije 6.75 i na nešto više od dva minuta do kraja doneo veliku prednost svom timu (82:75).

Zagorac je želeo sve da reši sam, nije uspeo, a onda je Klipa zatražio minut odmora kako bi smirio svoje igrače pred završnicu utakmice. Gosti su pokušali da udvoje Čovića, a to je iskoristio Bursać, pogodio i dodatno uvećao prednost svog tima (84:75). Janković je zatim pogodio uz faul, ali nije realizovao slobodno bacanje, a Milojevićevi puleni su potom izgubili kontrolu, bili su previše brzi u napadu i pravili previše grešaka.

Sve to je znala da iskoristi domaća ekipa i da izjednači rezultat u seriji (1:1). Sledeći meč se igra u Sremskoj Mitrovici, a pobednik je tim koji prvi stigne do tri trijumfa.

Kapiten Mega Leksa Rade Zagorac ističe da je Megi nedostajala energija u igri:

„Čestitke FMP-u na zasluženoj pobedi. Mi smo ekipe slične kvalitetom gde kada nemamo energiju u igri, mi ćemo izgubiti. Moramo da popravimo igru za sledeću utakmicu i naš teren“ - izjavio je Zagorac.

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je pre svega bio nezadovoljan igrom u odbrani:

„Čestitam FMP-u na pobedi, bili su bolji večeras sa većom energijom. Mi danas nismo igrali na način na koji možemo da dođemo do pobede. Odigrali smo jako lošu odbranu, 51 primljen poen na poluvremenu. Od starta smo im dali dovoljno prostora da se razigraju i da dobiju na samopouzdanju. To nije način na koji mogu da se dobiju i slabije ekipe od FMP-a. Ova pobeda uopšte nije toliko iznenađenje, poštujem to što rade. Da bi došli do našeg cilja a to je plasman u ABA ligu, moramo o odbrani da razmišljamo a ne da fokus igrača bude samo na napadu kao danas. Moramo da izvučemo pouke, 1:1 je, ima još dosta da se igra“
– izjavio je trener Mege.

Na konstataciju novinara da su u napadu bila samo 4 raspoložena igrača Mege, Milojević je odgovorio:

„Mega ove godine kad igra dobru odbranu, nije bitno koliko je raspoloženih igrača u napadu. Ova utakmica je odbrambeno bila vrlo loša. FMP nas je nadskakao, imali su 9 skokova više. Danas nismo igrali agresivno kako treba tako da zbog toga nije došla do izražaja naša fizička sprema i atleticizam koji imamo“