FMP ostvario bitan trijumf na gostovanju u Valjevu 08.05.2016.

METALAC – FMP 80:84 (20:23, 21:14, 18:24, 21:23)

Hala: 15. Septembar. Gledalaca: 400. Sudije: Vojinović, Glišić, Jevtović.

METALAC: Kočović, Čampara 6, Kutlešić 7, Đukanović 6, Majstorović 2, Jevtović 27 (9 sk), Popović 11, Jošilo, Rakićević, Todorović 2, Novak 19, Gabrić.

FMP: Čović 15 (11 as), Davidovac 12, Ostojić, Apić 6, Jeković, Đoković 3, Lazarević 6, Bursać 3, Dobrić 25, Šešlija, Radovanović, Tejić 14.

U izuzetno neizvesnom meču ekipa  FMP uspela je da na startu Superlige pobedi Metalac i napravi važan korak u borbi za drugu poziciju. Puleni Slobodana Klipe su nakon minusa u prvom poluvremenu serijom 14:0 u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat, a samu završnicu meča odigrali sa više koncentracije i zasluženo slavili.

Početak meča protekao je u potpunosti u znaku debitanta u dresu FMP-a na zvaničnim mečevima Marka Tejića, koji je najzaslužniji što su gosti već u ranoj fazi meča imali sedam poena prednosti, 4:11. Međutim, i Metalac je brzo stigao do priključka zahvaljujući novajliji Popoviću, a pored njega zakucavanjima se istakao i centar Jevtović. Veliki broj faulova i slobodnih bacanja obeležilo je prvi period, koji se završava prvim poenima  Apića za 20:23.

U drugoj četvrtini ekipe strelci nisu bili raspoloženi kao u prvih 10 minuta. Odličan učinak odmah po ulasku u igru imao je i Novak ubacivši tri trojke u drugom periodu, tamo gde je stao u prvoj četvrtini u drugoj je nastavio Jevtović pa su domaći na minut i po pre kraja imali maksimalnih šet poena prednosti, 39:33.  Mnogo problema imali su Beograđani u napadu u ovom periodu igre, a novim poenima centra Valjevaca domaćin na velikom odmoru ima plus četiri, 41:37.

Na startu drugih 20 minuta gledali smo u pravom smislu reči duel Jevtović - Tejić.  Do tog momenta centar Valjevaca igrao je i za svog saigrača u reketu Majstorovića, koji je prve poene postigao tek u 25. minutu za 53:44. Nekoliko neiskorišćenih napada u tom momentu skupo je koštalo domaće. Situacija se za tili čas u potpunosti promenila, uzastopne trojke brzo su pogodili Čović i Davidovac za seriju 14:0 FMP kojom tim iz Železnika prelazi u vođstvo.

Teško su pronalazili put do koša sledećih nekoliko minuta, ali šansu u potpunosti u poslednjoj četvrtini iskoristio je Đukanović i  vratio svoj tim u život. Pet minuta pre kraja novim poenima Jevtović je poravnao rezultat, 70:70.

Usledila je neizvesna završnica i nekoliko konfuznih napada obe ekipe. Pri rezultatu 72:73 najpre je lepo na ulazu poentirao Dobrić, da bi u sledećem napadu trojkom uzvratio Novak. Ipak, isti igrač je ubrzio izgubio loptu što je novim poenima kaznio Dobrić i rešio pitanje pobednika.