VršacMladost MaxBet 89:78 (21:13,19:20,26:13,23:32) Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Stefanović, Milojević, Vlahović.
Vršac: Dišić, Simić 21 (7 sk), Đorđević 3, Stefanović 4 (8 as), Šebrek, Sl. Jovanović 5, Filips 27 (4 sk, 4 ukr. l.), St. Jovanović 2, Jovičić 2 (4 as), Vuković 9, Haskin 10 (5 sk), Jeković 6.
Mladost MaxBet: Radonjić, Živojinović 5, Tešić 4, Vulikić 9 (6 sk), Vudragović 8, Milenković 7, Vasić 21 (4 sk, 4 as), Gašić 8 (4 sk), Matić 8 (7 sk), Radojević, Knežević 6 (4 sk), Ilić 2 (5 sk).
Vrščani su ubedljivije nego što to govori rezultat savladali Zemunce, zabeležili 12. pobedu u sezoni i učvrstili se u vrhu tabele. Najjači aduti u pobedničkom timu bili su Simić i Filips.

Domaći su od prvog minuta delovali autoritativno i zahvaljujući organizovanoj i požrtvovanoj igri u odbrani već posle deset minuta došli do značajne prednosti. Početkom druge četvrtine Simić je poentirao za prvu dvocifrenu prednost (23:13), ali je to gostujuće igrače motivisalo da zaigraju raznovrsnije u napadu i dođu na samo tri poena zaostatka (24:27). Ipak, u finišu prvog poluvremena Vršac je koševima Vukovića i trojkom Filipsa ponovo imao pristojno rezultatsko odstojanje od rivala (40:33).

Početkom drugog poluvremena Vršac je potpuno slomio otpor Mladosti a maštovitom napadačkom igrom napravio seriju 11:0 za vođstvo od 15 poena razlike (58:33). Zemunci su bili bez rešenja za defanzivni presing Vrščana, za pet minuta izgubili su čak osam lopti, a svaku grešku domaći su neumoljivo kažnjavali efektnim koševima u kontranapadima. U 28. minutu Filips je trojkom vođsto Vršca podigao na 58:37, a kapiten Jeković je početkom četvrte četvrtine dalekometnom bombom prednost povećao na 25 poena razlike (76:51). U finišu meča Zemunci su zahvaljujući energiji svog najboljeg pojedinca Vasića uspeli da poraz učine podnošljivijim. B. Josimov Foto Miloš Živković (Vršac) Izvor KK Vršac #klsrb