Meridianbet Košarkaška liga Srbije polako ulazi u samu završnicu. Do kraja sezone ostalo je da se odigra još jedno kolo, ali da bismo ga najavili, prvo moramo zatvoriti prethodno. A kako drugačije, nego sa igračima koji su statistički obeležili pretposlednje, 29. kolo KLS.
Kao što smo već pisali, titula MVP otišla je u ruke iskusnom prvotimcu Mladosti Maxbet, Aleksandru Cvetkoviću. Plejmejker Zemunaca je u porazu svog tima u Valjevu zabeležio double-double učinak, sa 28 postignutih poena i deset asistencija. U svoju statistiku upisao je i tri skoka, pa je sa valorizacijom od 39 indexnih poena po drugi put ove sezone poneo zvanje najkorisnijeg igrača kola.
Najbolji strelac prethodnodnog košarkaškog vikenda dolazi nam iz redova Somobra BC. Prvotimac ekipe iz Bačke, Uroš Šuput, ubacio je 29 poena u porazu svog tima od BKK Radničkog i tako se našao na listi statistički najboljih pojedinaca kola kao najefikasniji igrač.
Svoje mesto na listi onih koji su obeležili 29. kolo KLS pronašao je i prvotimac krstaša, Filip Škobalj. Sa 12 uhvaćenih lopti u meču u Mostongi, Škobalj je tako poneo zvanje najboljeg skakača.
Kada su u pitanju asistencije, u prethodnom kolu najviše ih je imao prvotimac OKK Beograda, Andrej Lučić, koji je u trijumfu svog tima nad Tamišem zabeležio 13 uspešnih dodavanja.
Plejmejker Sloge, Aamer Muhammad najbolji je kradljivac pretposlednjeg kola KLS, sa šest osvojenih lopti u pobedi svog tima nad Čačkom94 Quantox.





