Nakon početna 4 poena Crvenih, Subotičani su preuzeli kontrolu nad utakmicom i serijom 14:0 za svega 3 minuta stekli prvu dvocifrenu prednost i istu zadržali do isteka prvog dela igre. Nastavili su u istom ritmu i u drugoj četvrtini. Golubovi su u 17. minutu meča stigli do ogromnih +18 (24:42), ali se Radnički nije predao. U poslednja 3 minuta prvog poluvremena, kragujevačka ekipa uspeva da napravi mini seriju i sa zaostatkom od 11 poena ode na pauzu (32:43).

Gosti sjajno otvaraju treću deonicu i za 4 minuta stižu do 19 poena viška i teraju trenera domaćih na prvi tajm aut. Do isteka 30. minuta, Radnički nije uspeo da značajnije smanji zaostatak. Spartak je zadržao osetniju prednost od +17 pred početak poslednje četvrtine (50:67). Ni u poslednjih 10 minuta Crveni nisu mogli da ozbiljnije ugroze sigurnu ekipu Spartaka koja je sve vreme održavala visoku prednost i na kraju zasluženo slavila rezultatom 64:83 (15:25, 17:18, 18:24, 14:16).

Kapiten gostiju, Filip Barna, je predvodio svoj tim sa 11 poena, 8 asistencija. Aleksandar Lazić je bio najefikasniji sa 18 poena. „Dvocifreni“ su bili još i Radosavljević sa 12 i Medarević sa 11 poena. Tray Croft i Pavle Nikolić su bili najbolji u domaćem sastavu sa po 18 poena dok je Kobe Webster upisao 11. U narednom kolu košarkaši gostuju ekipi Vršca, u subotu 30. marta. Foto: Marko Lazarević Izvor: KK SPD Radnički #klsrb