Košarkaši Spartak Office Shoes opravdali su danas ulogu favorita i na gostovanju u Leskovcu ubedljivo pobedili ekipu Zdravlja rezultatom 66:89 (14:26, 14:21, 18:24, 20:18).
Bila je to rutinska pobeda košarkaša Spartaka koji su ostavili utisak najbolje i najkompletnije ekipe koja je ove sezone gostovala u Leskovcu.

Od samog početka bilo je jasno da će Subotičani opravdati ulogu favorita,. Subotičanima je dodatno bio olakšan činjenicom da je domaćin imao dan manje za odmor posle duela sa Vojvodinom u sredu u Leskovcu. Domaćin je izašao u susret gostima koje očekuje plej of ABA 2 lige, pa je meč sa subote pomeren na petak.
Zdravlje sa sedmoricom igrača u „rosteru“, ali i debitantskim nastupom u Košarkaškoj ligi Srbije dvojice juniora: Nikole Ilića i Marka Savić kojima je trener Nikola Ristić pružio priliku da u završnici meča zaigraju na najvećoj srpskoj košarkaškoj sceni.
Gosti kompaktni, jaki i odlično popunjeni na svim pozicijama, vođeni sa klupe sjajnim trenerom Vladom Jovanovićem, već su u prvoj četvrtini najavili da su u Leskovac došli po bodove. Pružio je Jovanović priliku svim igračima, raspodelio minutažu u duelu u kome je Spartak u jednom trenutku imao i 33 poena prednosti (37. minut 54:87).

Na kraju sportski pozdrav dva rivala, uz jasan stav trenera Vlade Jovanovića koji je na konferenciji za medije po završetku utakmice izražio žaljenje zbog činjenice da Zdravlje ispada iz KLS i naglasio da su Leskovac i Zdravlje dugo na košarkaškoj mapi Srbije i regiona i da im je mesto u Košarkaškoj ligi Srbije.
U ekipi Zdravlja dobra igra Bleknija (21 poen, 6 skokova) i Kalahana (15 poena, 4 asistencije) koji su dobre asistente imali u Tasiću i Dugaliću.
U timu Spartak trener Jovanovič pružio je priliku svim igračima, a prikazanim su pohvale zaslužili Radosavljević (18 poena, po 5 skokova i asistencija), Milisavljević (11 poena, 6 asistencija) i Tejić (7 poena, 7 skokova). Foto i izvor Zdravlje Leskovac#klsrb