Košarkaši Sloge ugostili su OKK Beograd u okviru 24.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. „Beli“ su upisali trijumf rezultatom 82:70 (20:19, 25:16, 15:15, 22:20). Gosti su ovaj meč bolje počeli, brzi i precizni su bili, a pred kraj prve deonice Sloga je najpre sustigla prednost gostiju, a onda u poslednjem minutu i povela 20:16. U drugoj četvrtini izabranici Saše Đorđevića su polako ali sigurno preuzimali kontrolu nad ovom utakmicom i povećavali svoju prednost, da bi na kraju prvog poluvremena ona bila i dvocifrena (45:35).

U drugom poluvremenu sigurnost u napadu za Slogu se nastavila pa je prednost rasla i do najviših +19 na sredini treće četvrtine (55:36). Malo opuštanje kod „belih“ iskoristili su gosti iz Beograda koji su sve Slogine promašaje kaznili i pogađali sve iz reketa, pa su početkom poslednje deonice spustili na samo pet poena zaostatka (60:55). Vrlo brzo su košarkaši Sloge reagovali, ponovo se razigrali, pre svih kapiten Matović, zatim Pavić i Kangu, pa se ipak pobednik nije doveo u pitanje. Trener Sloge, Saša Đorđević bio je zadovoljan pobedom i reakcijom ekipe nakon jako loše utakmice u Beogradu protiv Dinamika.

„Od kada sam preuzeo prvi tim Sloge u sred ove sezone, utakmica sa OKK Beogradom je bila ona koje sam se najviše pribojavao. Opekli smo se protiv njih u prvom delu sezone u Beogradu, oni su veoma jaka, a mlada ekipa sa izuzetnim trenerom. Mi smo pripremili utakmicu taktički da probamo da reagujemo na njihove najbolje igrače Petrovića i Markovića, ali nismo uspeli. Zato smo morali da se jako brzo adaptiramo i promenimo neke stvari u samoj utakmici. Nova taktika nam je dana rezultat, mada moram da istaknem da ne znam koja je ovo utakmica po redu da nam se ponavlja problem sa velikim brojem promašenih slobodnih bacanja i to moramo hitno da promenimo. Uspeli smo da napravimo da Sloga u Kraljevu ponovo ima tu tvrđavu od terena, da igramo jaku odbranu, i uspeli smo od sredine prve četvrtine da počnemo da igramo agresivno i onako kako treba. Mojim momcima čestitam na neverovatnoj borbenosti i želji da pobede u ovoj utakmici, a protivniku želim sve najbolje u daljem toku sezone.“, rekao je posle meča trener „belih“ Saša Đorđević.

Na terenu, u timu Sloge najbolji je bio kapiten Stefan Matović sa 23 poena i devet skokova, Stamenić je dodao 12 poena i pet skokova, Kangu je ubacio 10 poena, a Pavić pored osam poena imao je 10 skokova. U OKK Beogradu, najbolji poenter bio je Marković sa 21 poenom i 10 skokova, Petrović je ubacio 17 uz šest asistencija, a Pantelić 14.

„Znali smo da nas očekuje rovovska borba. Gledali smo snimke i pripremali se za protivnika, znali smo da nas opasnost očekuje od njihovog najboljeg poentera Markovića, ali smo uspeli u našoj nameri da ostvarimo novu pobedu. Jako dobri smo bili u odbrani i to je bilo najvažnije.“, istakao je Kevin Kangu, prvotimac Sloge nakon pobede na domaćem parketu.

Posle 24.odigrana kola u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije, Sloga se popela na tabeli i sada zauzima 12.mesto, sa osam pobeda i 16 poraza, a naredni meč „beli“ putuju na Zlatibor. Foto Miloš Živković (Kraljevo) Izvor KK Sloga #klsrb