Ostvarila je Sloga važnu, možda i ključnu pobedu za opstanak u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije, kada je u okviru 28.kola na domaćem terenu savladala ekipu Mladosti Maxbet. Posle 40 minuta igre rezultat je glasio 91:80 (27-18, 25-27, 22-21, 17-14). Utisak je da su kraljevački „beli“ sasvim zasluženo pobedili, s obzirom da su vodili od prvog do poslednjeg minuta utakmice. Ipak, nije bilo lako upisati ovaj trijumf, kako na samom terenu, tako i zbog činjenice da je ovo bila emotivnija utakmica od ostalih, zbog toga što je na klupi gostiju sedeo doskorašnji i voljeni trener, Marko Dimitrijević. Sama utakmica bila je dinamična, a igrači su sa obe strane pokazali veliku želju da pobede. U tome su se bolje snašli domaći, a prednost koju su stekli u prvoj deonici, negde je odredila ceo tok meča. Više puta je Sloga imala osetniju prednost, igrači Mladosti su se vraćali, bili blizu i preokreta, ali tada su ponovo izabranici Saše Đorđevića se skupili i nisu dali da prednost pređe na stranu gostiju. Najveća prednost za Slogu bila je 14 poena, ali su četvrtoj četvrtini to gosti spustili na samo tri poena zaostatka, ali nije bilo dovoljno. Kada se utakmica lomila, rešili su je ofanzivni skokovi „belih“, gde je dominirao pre svih Pavić, ali i Savić, pa je to konačno rešilo pobednika. Pun utisaka posle još jedne pobede na domaćem parketu bio je trener Sloge, Saša Đorđević.

„Već sam isticao ranije u izjavama da ćemo probati ponovo da u Kraljevu napravimo da to bude teren gde mi dominiramo, jer je to oduvek Slogu krasilo. U periodu od kada sam ja preuzeo prvi tim, u tome smo uspeli, jer smo od sedam ili osam utakmica na domaćem terenu, izgubili samo jednu i to od favorizovane Slobode iz Užica. Zato mislim da smo uspeli da napravimo da u Kraljevu teren bude „vruć“ i svakome težak za igru. Za mene je posebno bila emotivna ova utakmica, kao trenera, jer sa druge strane terena je bio čovek od koga sam ja učio ovaj posao u prethodne tri godine, trener sa kojim smo napravili jedan od najvećih uspeha u istoriji Sloge, i čovek kojeg smatram svojim mentorom. I dan danas učim od njega, tražim savete i uvek je tu za mene. Zato je za mene ovaj meč bio težak, jer znam ko sedi sa druge strane, ali sa druge strane, ako ga neko dobro poznaje, to sam onda ja. Znam kakav je mag i taktičar i tek će pokazati kakav je trener u budućnosti. Iako smo teoretski ostali u ligi, ima još dva kola do kraja koja za nas neće biti laka. Gostovanje u Novom Pazaru, ekipi koja se „bori za život“, a onda nam dolazi najbolji tim ove lige, Vojvodina. Posle loših igara na gostovanjima u poslednje vreme, hteli smo da u Kraljevu izgledamo mnogo bolje i odigramo kako treba, uspeli smo u tome. Želim da naglasim samo ono što sam rekao svojim igračima pred sam start utakmice sa Mladosti, a to je da sa druge strane terena stoji mnogo bolji trener od mene, ali ja mislim da imam mnogo bolje igrače. Ispostavilo se da je to apsolutno tačno. Momci su stvarno „poginuli“ na terenu, svako je dao svoj maksimum i izgledali su fenomenalno od prvog do poslednjem minuta. Jako mi je drago da je i publika prepoznala sve to i nagradila navijače baš onako kako oni i zaslužuju. Važna pobeda na kraju za nas, i sada možemo lakše da dišemo, čekajući dve poslednje utakmice u ovoj sezoni“., bio je nešto opširniji trener „belih“, Ssaša Đorđević.

U ovoj utakmici, kod gostiju su se istakli Gašić sa 26 poena i pet asistencija, Keni je postigao 16 uz takođe pet asistencija, a Tešić je ubacio 12 poena uz šest asistencija. Kod Sloge, Simeunović je postigao 20 poena uz sedam skokova, Stamenić je dodao 18 poena, Savić 14 poena i četiri skoka, a Kovačević je dao 12 poena i imao sedam asistencija. Ponovo je odličan u skoku bio Pavić, prikupio ih je osam, a od toga je bilo ofanzivnih koji su i odlučili meč. Nešto veću minutažu u ovoj utakmici za domaće imao je mladi Jordović, koji je ukazanu priliku dobro iskoristio.
„Imali smo svi dobru energiju, a pre meča i veliku motivaciju da pobedimo. Znali smo koliko je pobeda značajna Slogi i samim tim smo rešili pitanje opstanka u ligi i sada je sve lakše. Čestitao bih i protivniku, treneru Marku i celoj ekipi na fer i dobro odigranoj utakmici. Bili su motivisani i dobro su igrali, ali isto tako i mi, pa smo prednost koju smo stekli na početku meča, uspeli da zadržimo do kraja. Bilo je grešaka, oni su se primakli u nekoliko navrata, ali smo izdržali i mislim da je nekoliko ofanzivnih skokova i rešilo pitanje pobednika. Svi do jednog smo dali svoj maksimum, što se na terenu i videlo i to je najbitnije. Svi smo srećni jer smo ostvarili glavni cilj i sada ćemo mirno privesti sezonu kraju.“, rekao je posle meča, mladi igrač Sloge, Matija Jordović.
Emotivan je bio i trener gostiju, Marko Dimitrijević, koji je istakao da zna kakva je publika u Kraljevu, koji uvek prepoznaju one koji su bili iskreni i dali sve od sebe za kraljevačke „bele“. Dodao je da je Sloga ovoga puta bila bolji rival, da je vodila svih 40 minuta i zasluženo slavila.
U narednom, 29.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga putuje u Novi Pazar koji je pretposlednji na tabeli, dok je kraljevački tim sada na 11.poziciji posle pobede nad timom iz Zemuna. Izvor KK Sloga #klsrb