Seniorski tim OKK Beograda je večeras na svom parketu ostvario pobedu u susretu 5. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u sezoni 2023/24. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom KK Joker i slavili rezultatom 92:78 (27-21, 17-27, 27-15, 21-15).
Večeras je u susretu 5. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Joker i ostvarila drugi ovosezonski trijumf. Plavo-beli su dobro otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini bili bolji tim, ali se sve preokrenulo u drugom periodu u kom su gosti bili dominantniji. Ipak, nakon poluvremena su plavo-beli uspeli da nametnu svoju igru i da nakon dve dobre četvrtine stignu do ubedljivog trijumfa.
Najbolji u redovima plavo-belih bili su Kroflič U. (22p, 3sk, 7as), Marković B. (15p, 12sk, 5as), Pantelić A. (15p, 5sk, 1uk), Vukčević M. (12p, 11sk, 2as, 1uk), Pavlović M. (10p, 5sk, 1uk), Mušicki A. (9p, 2sk, 3as, 1uk) i Nekić L. (7p, 4sk, 1as), dok su se u redovima gostujućeg tima istakli Kapetanović N. (19p, 3sk, 4as), Lugić L. (15p, 4sk), Bodrožić B. (14p, 7sk, 1as, 1uk), Nikolić M. (10p, 3sk, 5as, 3uk), Milin M. (8p, 5sk, 2as) i Jugović A. (6p, 4sk, 7as). U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Slobode. Izvor OKK Beograd #klsrb