Košarkaši Zlatibora Gold gondole pobedili su ekipu Slobode sa 95:89 u 29. kolu Admiralbet Košarkaške lige Srbije posle protužetka. Lokalni derbi doneo je sjajnu utakmicu punu rezultatskih uspona i padova i na kraju trijumf kojim su se domaći oprostili od Čajetine za ovu sezonu prvoligaškog ranga.

Čajetinsku dvoranu ispunili su i domaći i gostujući navijači koji su videli sadržajnu košarkašku predstavu i na kraju pobedu Zlatibora. Čajetinci su sa boljom energijom otvorili meč i poveli dvocifrenom razlikom zahvaljujući dobroj odbrani. Iako je napadački ritam bio dobar, pred kraj druge četvrtine dolazi do krize koju Sloboda koristi da na poluvreme ode sa podnošljivih pet poena zaostatka.
Imao je Zlatibor sjajnih pogodaka za tri poena u trećoj četvrtini, ali nije uspevao da se odvoji na stabilniju razliku. Činilo se da će ekipa Strajina Nedovića rešiti meč kada je povela sa +15 (76:61) posle pogodaka Đukanovića, Rebeca i Kovačevića. Ipak, poletni sastav čačanskog trenera Vladimira Lučića pravi najpre seriju 8:0, potom i 9:1 i sa vezanim poenima iz prodora mladog plejmejkera Bogićevića dolazi na posed zaostatka. Oba tima su u završnici imala neiskorišćene napade i izgubljene lopte, a produžetak donosi upravo Bogićević koji je pogodio posle uhvaćene lopte u napadu.

U dodatnih pet minuta na testu su bili živci i fizička priprema igrača, i Sloboda u dodatnih pet minuta promašuje četiri slobodna bacanja. Zlatibor to koristi i činilo se da je završio meč zakucavanjem Kovačevića, ali se sve zakomplikovalo dobijanjem tehničke greške, ali Sloboda nije uspela da napravi konačan preokret.

Najefikasniji u čajetinskom timu bio je kapiten Brano Đukanović sa 31 poenom, dok je Viktor Kovačević postigao 19 poena uz šest skokova. Jan Rebec je dodao 18 poena, a Miloš Glišić je upisao 10 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Boško Čorbić dao odličan doprinosu u odbrani uz devet skokova, od toga šest u napadu i pet poena.
Sa druge strane, u užičkom sastavu je Petar Bogićević ubacio 20 poena, jedan manje je imao Tajler Henson, a Vuk Borovićanin je skupio 17 poena uz šest skokova.
Zlatibor je došao do 23. pobede u sezoni, čime je nadmašio učinak iz prethodne dve koje su bile šampionske. Time drži treće mesto na tabeli, iza Vojvodine i Spartaka, koji se nada porazu Novosađana u poslednja dva kola kako bi došao do titule. Pred čajetinskim timom je najpre gostovanje Podgorici u prvom meču četvrtfinala plej ofa NLB ABA2 lige, a potom i poslednje kolo KLS-a protiv Radničkog u Kragujevcu. Zlatiborpress Foto: Dragan Nikić  Izvor KK Zlatibor Gold gondola #klsrb