Utakmica 26.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije između Sloge i Zdravlja Leskovac bila je pravi rolerkoster, a kao pobednik izašao je domaćin. Meč od velikog značaja za obe ekipe, derbi začelja, rešen je u poslednjoj sekundi trojkom koju je ubacio Colin Dougherty za 81:79 (13-16, 20-19, 21-22, 27-22). Tradicija neizvesnih duela ove dve ekipe već godinama unazad nije prekinuta ni ovaj put, a od samog starta utakmice bilo je borbeno i neizvesno. Mali broj poena u prvoj četvrtini nagovestio je da će utakmica biti vrlo teška. Gotovo svakog minuta timovi su smenjivali u vođstvu i ni jedni ni drugi nisu popuštali pa je na poluvremenu bilo 33:35. Treća četvrtina bila je kao i prve dve, gosti su bili u blagoj prednosti, a nesportski faul koji je napravio Dougherty, a potom i tehničku koju je dobila klupa Sloge, gosti nisu iskoristili na pravi način, pa su u ulasku u poslednju deonicu imali samo tri poena prednosti. Poslednjih 10 minuta donelo je još više uzbuđenja i veću želju za pobedom kod obe ekipe. Zdravlje je bilo desetkovatno, jer su u ionako skraćenoj rotaciji imali i tri igrača manje, koji su zaradili pet faulova, ali nisu se predavali. Nekoliko minuta pre kraja ekipa iz Leskovca imala je pet poena prednosti, na manje od četiri sekunde pre kraja imali su dva slobodna bacanja. Prvo je pogodio Callahan, drugo je namerno promašio, ali se lopte dokopao igrač Sloge, Nikola Pavić, dodao je Colinu Doughertyiju, a on iz gotovo nemoguće situacije pogodio za tri i tako doneo pobedu svom timu. Ceo tim je skočio, publika je eksplodirala, i Sloga je dobila Zdravlje na isti način kao što je Zdravlje na svom terenu slavilo protiv Sloge u prvom delu sezone. I ovu utakmicu Sloga je odigrala bez kapitena Stefana Matovića, i to se osetilo na samom terenu.

„Moram da to prvo istaknem. Drugu utakmicu za redom igrali smo bez kapitena Matovića koji je apsolutno lider našeg tima. Moram biti najiskreniji sada kada kažem da od kada sam preuzeo ulogu trenera prvog tima, utakmica sa Zdravljem je bila ona koje sam se najviše plašio. Ekipa iz Leskovca je na neki način već ispala iz lige i znali smo da nemaju šta da izgube, a u poslednjih nekoliko mečeva pokazali su svoju snagu i da mogu da pobede one koji su na mnogo boljoj poziciji od njih. Znao sam da će doći silno motivisani posle pobede nad OKK Beogradom i spremni da nas napadnu. U prvom poluvremenu za nas je sve bilo katastrofa, šut nas nije hteo i pored toga jako je teško igrati kada promašite čak 13 slobodnih bacanja i to u presudnim momentima. Ne znam šta da kažem posle pobede u ovakvoj utakmici, ne mogu da kažem da nismo zaslužili pobedu, ali ni da Zdravlje nije zaslužilo pobedu. Imali smo reprizu utakmice iz Leskovca u prvom delu sezone, gde su oni trojkom pobedili takođe u poslednjoj sekundi. Ovoga puta, sreća, Bog i naravno Colin su bili na našoj strani i upisali smo važnu pobedu. Moram da istaknem, iako treneri to ne vole da rade, Đorđa Simeunovića koji je fantastično odigrao i na pravi način preuzeo lidersku poziciju, kao zamenik kapitena, ali i Nikola Pavić koji je neverovatnom borbom i energijom, kao i skokovima imao veliki dopinos u ovoj pobedi. Čestitke mojim momcima na velikoj borbi na terenu, ali i protivniku kome želim sve najbolje u nastavku sezone.“, bio je emotivan Saša Đorđevi, trener Sloge posle velike pobede.

Najefikasniji u ovom neizvesnom meču u timu Zdravlja iz Leskovca bio je Blakney koji je dao 20 poena uz 10 skokova, a Tasić, Dugalić i Callahan su svi ubacili po 12 poena. Kod Sloge, Đorđe Simeunović je postigao 24 poena uz sedam skokova, dvocifren je bio i Jovan Stamenić sa 10 poena, Nikola Pavić je imao 11 skokova, a heroj utakmice, Colin Dougherty postigao je 17 poena. Upravo je on izneo svoje prve utiske nakon ove neverovatno uzbudljive utakmice.
„Bila je ovo jako teška utakmica, zbog načina i stila na koji inače igra ekipa Zdravlja. Cele nedelje nam je trener govorio da oni nemaju šta da izgube i da će tako i igrati. Pripremili smo se dobro za borbu koja nas je čekala i tako je upravo i bilo. Veoma sam ponosan na svoj tim, kako smo igrali i kako smo se prilagođavali praktično tokom utakmice. Sam kraj i ubačena trojka za pobedu, za mene je ostvarenje sna, jer to je upravo šut i pogodak o kome sanja svaki dečak još kada uzme loptu u ruke i šutira ispred svoje kuće. Bilo je veoma teško ali sjajna pobeda na kraju za nas. Imali smo snagu da odigramo i za kapitena Matovića koji je naš veliki lider i mnogo nam nedostaje na samom parketu, zadovoljni smo prikazanim na ovoj utakmici.“, dodao je Colin Dougherty, prvotimac Sloge.
Posle nekompletiranih utakmica 26 odigranih kola u AdmiralBet Košarkaškol ligi Srbije, Sloga je trenutno na 11.poziciji natabeli sa devet pobeda i 17 poraza, a u narednom kolu kraljevački „beli“ igraju u Pančevu protiv ekipe Tamiša. Izvor KK Sloga #klsrb