Кošarkaši Metalca poraženi su večeras na domaćem terenu od ekipe Zlatibora rezultatom 88:76, u utakmici drugog kola AdmiralBet Кošarkaške lige Srbije.
Gostujući tim od početka susreta je nametnuo svoj ritam i zasluženo stigao do druge ovosezonske pobede. Već u uvodnim minutama videla se rešenost Čajetinaca da opravdaju ulogu favorita na prvom ovosezonskom gostovanju.
Lakim poenima u reketu i iz kontranapada, koji su proizilazili iz agresivne odbrane nad spoljnim igračima Metalca, prednost ekipe Strajina Nedovića brzo je rasla. Sve greške Metalca protivnik je znalački koristio, pogađao iz svih pozicija, a jedino su Filips i Vudragović prodorima donekle parirali gostima.
U jednom momentu druge četvrtine na semaforu je stajalo čak 41:17 za ekipu iz Čajetine, i pobednik se već tada dao nazreti. Samo čudo je trebalo Valjevcima da dostignu uverljivu prednost Zlatibora.
Do njega nije došlo, jer su sve konce igre bile u rukama Nedovićevih izabranika koji su meč mirno i sigurno priveli kraju.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Petar Vujačić sa 28 poena i sjajnim procentima šuta iz igre, dok su na drugoj strani Džeremaja Gambrel i Luka Vudragović ubacili po 20 koševa.
Metalac – Zlatibor 76:88 (14:28, 22:24, 15:24, 25:12)
Metalac: Okeke 8, Filips 16, Miličević, Rutešić 3, Mrgić 2, Gambrel 20, Marković 5, Pajić, Obradović, Grković 2, Lazić, Vudragović 20.

Zlatibor Mozzart : Zahiragić 6, Paunović 9, Đorđević 3, Vujačić 28, Glišić 9, Terzić, Đukanović 10, Matović, Smiljanić 5, Кovačević 5, Joksimović 13, Čorbić.