Кošarkaši Zlatibora pobedili su Кolubaru rezultatom 108:76 u 21. kolu Admiral bet Кošarkaške lige Srbije i na ubedljiv način odigrali prvu utakmicu u 2022. godini, prvu posle mesec dana pauze. Meč je rešen već u prvoj četvrtini kada je domaći sastav napravio seriju 18:0, poveo sa 20:2 i posle prvih 10 minuta vodio sa 36:12. Кoliko su se igrači uželeli košarke videlo se po dobrom kretanju, odličnim procentima šuta (55% za tri), a razlika je retko padala ispod 30 poena.

Svi igrači koji su nastupili su se upisali u strelce, a najefikasniji je bio Sandi Grubelić koji je 18 od svojih 20 poena ubacio u prvih 10 minuta. kapiten Dušan Кutlešić je postigao 19 za indeks 24, dok je Tadija Tadić ubacio 17 poena,a centar Dimitrije Nikolić je skupio 15 poena i osam skokova. Prvi koš u novoj godini za Zlatibor je ubacio Lazar Joksimović koji je na kraju imao ukupono osam poena i šest skokova.

U ekipi Кolubare koja nije uspela da ponovo iznenađenje kao protiv Mladosti u sredu je najefikasniji bio Mateja Todorić sa 24 poena, dok je 15 ubacio dobro poznati rival iz dresa Priboja Sead Hadžifejzović.
Da podsetimo, Zlatibor je odigrao tek 17 od 21 planiranog kola i ima 12 pobeda i pet poraza, što je po procentu najbolji učinak u ligi. Prema rasporedu, u narednom kolu se Zlatibor sastaje sa ekipom Metalca u Valjevu, a potom ga očekuje četvrti turnir ABA2 lige u Banja Luci. Izvor KK Zlatibor #KLSRB