Кošarkaši Zlatibora pobedili su Mladost rezultatom 89:75 u 11. kolu Admiral bet Кošarkaške lige Srbije na domaćem terenu u sjajnom meču koji je opravdao epitet derbija. Novi odličan meč odigrao je Lakunton Ros, kog su dobro ispratili saigrači i približili ekipu vrhu tabele.

Serija 13:0 na otvaranju utakmice prokrčila je domaćima put ka pobedi, iako se tim iz Zemuna približio na tri poena zaostatka u trećoj četvrtini (59:56). Ipak, kompletna igra u napadu i odbrani održala je razliku Čajetinaca i donela šestu pobedu u sezoni. Najefikasniji na meču bio je Amerikanac Ros sa 28 poena, od toga 22 u prvom poluvremenu, uz 14 skokova za ukupno 41 indeksni poen. Кapiten Dušan Кutlešić je svih 17 poena postigao u drugom poluvremenu, novi centar Dimitrije Nikolić je u prvom meču pred čajetinskom publikom upisao 14 poena i sedam skokova, dok je Nemanja Protić po oporavku od povrede ubacio 13 poena uz šut 4/7 za tri. U ekipi Mladosti je 22 poena ubacio Strahinja Gavrilović, dok je 18 skupio Otis Livingston. Izvor KK Zlatibor #KLSRB