Veličanstven ambijent u Velikom parku, dva raspoložena rivala i uzbudljiva završnica, više je nego dovoljan razlog zašto je ovaj meč imao epitet derbija. Zlatibor je na krilima sjajnog Dušana Kutlešića došao do pobede od 77:85 (20:16, 40:46, 60:60, 77:85).

Zlatibor je u Užice došao sa rosterom od 10 igrača, a već u 46. sekundi meča povredio se Jovanović, tako da je trener gostiju Nedović morao da dodatno minutima optereti svoje ključne igrače. Već od starta Kutlešić je pokazao da će biti najveća pretnja odbrani domaćina, odbrana Slobode nije imala rešenje za njega. Zlatibor je sjajno igrao tranziciju, na taj način osujećen je napadački stil Slobode. Užičani su na poluvremenu imali minus od 6 poena, a već u trećoj četvrtini uspeli su da uhvate priključak i čak i povedu sa 63:60. Međutim, tas na vagi bili su Kutlešić i Protić u finišu meča. Iskusnija ekipa Zlatibora znalački je privela utakmicu kraju i tako došla do nove pobede .

Kutlešić je dominirao sa 31 poenom, Grubelić je dao 13, a Đuran 10 poena. U redovima Slobode kapiten Dimitrijević je bio najefikasniji sa 16 poena, Miladinović je dodao 13 a Ilić 12 poena.
Utakmica je odigrana pred oko 1000 gledalaca u sjajnom ambijentu. Slobodu već u ponedeljak očekuje meč u Kragujevcu, gde će pokušati da prekinu neugodni niz od 4 uzastopna poraza. Izvor KK Sloboda #KLSRB