U Kraljevu su se u okviru 10.kola AdmiralBet Košarkšake lige Srbije sastali Sloga i Zlatibor Gold gondola i gosti su opravdali ulogu favorita slaveći rezultatom 76:64. Prva poluvreme ove utakmice bilo je vrlo uzbudljivo, borbeno sa obe strane terena, a rezultatska prednost se smenjivala, da bi na kraju prvog poluvremena Zlatibor imao malu prednost (39:41). Gotovo ceo treći period bio je kao i prva dva, neizvestan, da bi tokom poslednjih minuta gosti uspeli da se odlepe i prvi put povedu sa dvocifrenom razlikom (50:60). Pokušala je Sloga da se vrati tokom poslednjih 10 minuta, imala svoje prilike da smanji zaostatak, ali dosta grešaka doprinelo je da se gosti razigraju i uvećavanju prednost, koja je bila i +17 pred sam kraj utakmice. Na kraju su košarkaši Zlatibor Gold gondole slavili i naneli novi poraz Slogi iz Kraljeva.

„Moji momci su u ovoj utakmici izgarali na terenu, rekao sam im odmah da nemam šta da im zamerim, što se tiče borbenosti. Grešaka jeste bilo u individualnoj taktici, kada treba da se šutne, kada da se napadne, ali kada govorimo o zalaganju, borbenosti i želji mojih igrača, nemam šta da im zamerim. Energija je bila dobra i borili su se jako, i ako se ovako budu borili do kraja prvenstva, mislim da ćemo ostvariti svoj cilj i opstati u KLS ligi. Što se tiče Zlatibora, iskren da budem, mi smo gajili nadu da su oni možda umorni od balona, igrali su i utakmicu u KLS i onda sada protiv nas. Zaista ubitačan tempo, ali odigrali su dobro, zasluženo pobedili i sve čestitke protivniku. Oni iz godine u godinu dokazuju svoj kvalitet, osvajači su AdmiralBet Košarkaške lige dve godine za redom i želim im sve najbolje u nastavku ove sezone.“, rekao je nakon meča Marko Dimitrijević, trener Sloge iz Kraljeva.
Kratak i jasan je bio Bogdan Savić, prvotimac kraljevačkih „belih“ nakon poraza od favorizovane ekipe Zlatibor Gold gondole.
„Najpre, čestitke Zlatiboru na pobedi i na dobroj igri. Želim da pohvalim i čestitam i mojim saigračima na veoma dobroj igri, požrtvovanosti i borbi. Dali smo zaista sve od sebe, gotovo 30 minuta smo bili u igri, ali nismo uspeli da izdržimo do kraja. Ostaje nam da već razmišljamo o sledećoj utakmici, koja će biti jako važna za nas, a to je utakmica sa Zdravljem u Leskovcu i mislim da ćemo sa povratkom kapitena Matovića i Stefanovića koji su nedostajali u ovom meču, izgledati mnogo bolje i želimo da upišemo pobedu.“

Nakon 10 odigranih kola, Sloga je upisala tri pobede i sedam poraza i zauzima 13.mesto na tabeli, dok je ekipa Zlatibor Gold gondole odigrala devet mečeva u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije i upisala sedam pobeda i dva poraza i za sada je na poziciji 4, sa utakmicom manje. Narednog vikenda, Sloga iz Kraljeva gostuje u Leskovcu timu Zdravlja. Izvor KK Sloga #klsrb