Mladost MaxBet vs Borac Zemun
Drugo kolo Meridianbet Košarkaške lige Srbije donosi nam i zemunski derbi između Mladosti Maxbet i novajlije u elitnom društvu, Borca iz Zemuna.
Obe ekipe u prvom kolu pretrpele su poraze i u sutrašnji meč ulaze sa istim ciljem – da upišu prve bodove.
Trener domaćih, Branislav Ratkovica pred okršaj sa komšijama istakao je da su dobro upoznati sa njihovim kvalitetom.
„Želimo da odigramo što bolje i da dođemo do trijumfa nakon poraza u prvom kolu. Moramo biti koncentrisani i odgovorni tokom svih 40 minuta da bismo došli do pozitivnog ishoda. Ova utakmica predstavlja i zemunski derbi, tako da pozivam publiku da nas podrži, a mi ćemo dati sve od sebe da opravdamo njihovo poverenje“, rekao je Ratkovica.

Foto Darko Mihailović
Prvi stručnjak Borca Pavle Trifunović očekuje zahtevan meč protiv iskusnog protivnika.
„Mladost dugi niz godina postiže zavidne rezultate u KLS. Na otvaranju šampionata u Čačku smo imali velike oscilacije u igri, koje moramo da svedemo na minumum da bismo bili stabilniji tokom cele utakmice. Daćemo sve od sebe i nadamo se pozitivnom ishodu“, poručio je Trifunović.

Foto Darko Mihailović
Prvotimac Mladosti, Ognjen Matović seća se utakmica protiv istog rivala u pripremnom periodu.
„Znamo da se radi o borbenoj ekipi i moramo biti spremni da odgovorimo na njihovu igru na dobar način“, jasan je Matović.

Foto Darko Mihailović
Nemanja Kapetanović, košarkaš Borca kaže da je pred njima težak meč protiv Mladosti.
„Mi ćemo se potruditi da ispravimo sve greške iz prethodne utakmice i dokažemo i sebi i publici da napredujemo kao tim iz meča u meč. I pored velikog kvaliteta protivničke ekipe, mislim da timska doslednost i vera u istu stvar može da nas odvede do pobede“, istakao je Kapetanović.
Susret između Mladosti Maxbet i Borca iz Zemuna na programu je sutra od 17.00 časova u zemunskoj dvorani Master, uz direktan prenos na TV Arena Sport 3.

Foto Branko Utvić