Košarkaši Kolubare su uspeli na domaćem terenu da savladaju favorizovanu ekipu Metalca i nanesu im tek četvrti poraz ove sezone. Utakmica je završena rezultatom 82:76 (21:25, 27:18, 12:17, 22:16) Na početku utakmice činilo se kao sa su gosti došli u Lazarevac da upišu još jednu laku pobedu i potvrde prvo mesto na tabeli. Ibrahim Durmo i Daffi su otvorili utakmicu na fenomenalan način i svojom čvrstinom i preciznošću u napadu, naterao je trenera domaće ekipe da zatraži tajm-aut pri rezultatu 7:17 za goste iz Valjeva. Do kraja četvrtine domaću su došli do rezultatskog priključka, na krilima Grušanovića i Smita. Gosti su otišli na prvi mali odmor sa prednošću od 4 poena.

Druga četvrtina nam donosi potpuno drugu sliku na terenu. Domaći igrači su se rastrčali i počeli da igraju košarku koja je bila bila prelepa za gledanje i gledaoci u hali su sigurno uživali. Mladen Grušanović je nastavio da igra fantastičnu košarku kao i prethodnih nekoliko kola, u fenomenalnoj je formi. Njemu su se pridružili novajlija Smith, koji će sigurno biti veliko pojačanje za ekipu Kolubare i Sindjelić koji je pogodio veoma težak šut za tri poena i polaganje. Gosti iz Valjeva, u drugoj četvrtini nisu uspevali da dodju so lakih poena i mučili su se u napadu, uspevali su da dodju do poena samo preko Durma i Daffia koji su u prvom poluvremenu bili najraspoloženiji u gostijućoj ekipi. Daffi je uspeo da pogodi jedan veoma težak šut u poslednjoj sekundi druge četvrtine i naveliki odmor se otišlo pri rezultatu 45:41 za ekipu Kolubare.

U drugom poluvremenu smo nastavili sa gledano fenomenalnu košarku u Lazarevcu. Gosti su prišli na samo 2 poena zaostatka i od tad, ni jedna ekipa nije uspela da napravi osetniju prednost i prelomi utakmicu u svoju korist. Kod gostiju Daffi je stao i nije bio raspoložen kao u prvom poluvremenu, dok je Durmo nastavio da igra utakmicu u istom ritmu. Sudije su imale težak zadatak na ovoj utakmici, videli smo nekoliko nesportskih faulova, teških odluka u bitnin trenucima utakmice. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio nerešen i u poslednju deonicu smo ušli kao da se do sad nije igralo.

Kao i prethoni deo utakmice i ova četvrtina nam je donela neizvesnost i napetost. Ruka je podrhtavala na obe strane parketa, bilo je dosta grešaka i izgubljenih lopti, nije tako lako moglo da se dodje do poena. Stojičić je u poslednjoj četvrtini odigrao fenomenalno i ko zna koji put pokazao koliko je konstantan ove sezone na parketu. Pogodio je za dva a zatim odmah i za tri poena, što je primoralo trenera gostiju, Branislava Ratkovicu da zatraži tajm-aut. Egal se video do poslenje sekunde. U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom ali su domaći igrači preko novajlije Smita, došli do veoma važna dva poena. Gosti su ponovi zatražili tajm-aut ali iz njega nisu uspeli da poentiraju, nakon čega je Smit uhvatio defanzivni skok, a zatim i fauliran. Sa linije slobodnih bacanje je doneo prednost domaćoj ekipi od 4 poena, što je na kraju bila nedostižna prednost za goste iz Valjeva.

Kolubara: Smith 22pts (8sk, 5as), Grušanović 20pts, Stojičić 17pts (12sk)  Metalac: Durmo 26pts (10sk), Duffy 11pts (11as), Manning 10pts  Izvor KK Kolubara LA 2003 #klsrb