Bek leskovačkog Zdravlja Zachery Harvey po drugi put u sezoni je MVP kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije. On je na utakmici protiv Slobode sakupio 40 indexnih poena, postigavši 37 koševa za svoj tim čime je po drugi put bio i najbolji koš geter u 7.kolu. Za 37 minuta provedenih u igri Harvey je šutirao za dva 9/11 uz ukupno šuta iz igre 14/20 što čini 70 %. Postigao je 5 trojki i upisao 5 skokova što ipak nije bilo dovoljno za pobedu svog tima.
Najbolji asistent u 7.kolu bio je Nemanja Nikolić /Novi Pazar/ sa 10 asistencija.
U derbiju kola Vršac je ostvario vrednu i ubedljivu pobedu protiv Zlatibora Gold gondola 101:86 zahvaljujući pre svega boljem skoku od čajetinaca /40 skokova naspram 29 /. Oba tima na ovom susretu imala su više raspoloženih igrača a Vršac je bio ubedljiviji u drugom delu meča koji je dobio sa 16 koševa više od protivnika.
SPD Radnički je pobedom nad OKK Beogradom postao lider Admiral Bet Košarkaške lige Srbije sa 6 pobeda i jednim porazom. Do 33 minuta utakmica je bila neizvesna a onda su kragujevčani nakon vođstva domaćih od 69:63 , za 4 minuta napravili seriju od 16:0 i potpuno preokrenuli rezultat 69:79.
Trayvon Croft (SPD Radnički) je najzaslužniji za pobedu sa 38 indexnih poena uz 29 koševa i šutem sa linije slobodnih bacanja 11/12 uz 8 skokova I 5 asistencija. Igrači OKK Beograda su u tih 4 minuta imali čak 6 izgubljenih lopti od ukupno 13 na utakmici.
Prvu pobedu u gostima zabeležio je Joker pobedivši Mladost Maxbet rezultatom 99:76. Somborci su imali šest igrača koji su postigli preko 10 koševa na utakmici. Najkonkretniji je bio Nemanja Kapetanović (Joker) sa 24 postignuta poena (šut iz igre 8/10) i indexom 30.
Najefikasnija ekipa u prvih 7 kola je Sloboda sa 639 koševa (91 po utakmici), koja je ujedno i najbolja ekipa po indexnim poenima 706. Najviše skokova ima Dynamic Balkan Bet 264, dok najviše asistencija ima SPD Radnički 134 (19,1 po meču). Na listi ekipa sa najmanje izgubljenih lopti na prvom mestu je Joker 75 (10,7 po meču). AdmiralBet Košarkaška liga Srbije #klsrb