Vršac – Sloga 77:71 (17:13, 18:16, 25:24, 17:18) Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Glišić, Pešić, Vlahović.
VRŠAC: Dišić, Simić 12 (6 sk), Šušić 3 (4 as), Jovanović 21, Agoč 8, Vasić 6, Radović 7 (6 sk), Jurček 5, Vasiljević 10 (9 sk), Jeković 5.
SLOGA: Halil 2, Paunović 9 (7 sk), Petrović, Stajčić 4 (6 sk), Savić, Matović 9 (4 sk), Nikolić 7, Andervud 4 (8 sk), Čekić 11 (6 sk), Bojanić, Simeunović 18 (8 sk), Stamenić 7 (5 sk, 5 as).
Vrščani i Kraljevčani su u dosadašnjim duelima navikli ljubitelje košarke na atraktivnu napadačku igru, ali ovog puta trijumfovala je ekipa koja je u ključnim trenucima meča igrala bolju odbranu. Izabranici trenera Vladimira Đokića velikom borbenošću došli su do šestog prvenstvenog trijumfa i posle 10. kola učvrstili poziciju u gornjem delu tabele Košarkaške lige Srbije..
U čitavom toku meča Vršac je imao rezultatsku prednost do koje je dolazio uglavnom brzim napadima posle dobre odbrane. Kraljevčani su delovali iscrpljeno, bezidejno i nikako nisu uspevali da pronađu rešenje za čvrstu vršačku odbranu. Iako je Vršac po statističkim parametrima bio inferiorniji u skoku i imao nešto slabiji procenat šuta spolja, na poluvreme je otišao sa prednošću od šest poena (35:29). Razlog tome bile su četiri ubačene trojke, dok su Kraljevčani svega jednom bili precizni u šutu za tri poena iz deset pokušaja.

U drugom poluvremenu Vrščani su nastavili nesmanjenim intenzitetom opterećujući umorne igrače Sloge presingom u odbrani i čekala se samo pojedinačna šuterska inspiracija koja bi napravila ozbiljniju rezultatsku prevagu. Glavnu ulogu na terenu u trećoj četvrtini preuzeo je Slobodan Jovanović ubacivši tri trojke za redom, pod oba koša je u tim trenucima sve hvatao Vasiljević i davao vršačkom napadu poenima iz reketa dodatni kvalitet. Poveli su Vrščani sa 9 poena razlike (45:36), ali otpor gostiju još uvek nije bio slomljen zahvaljujući odličnom Simeunoviću koji je dalekometnim šutevima pokrenuo svoj tim. Polovinom četvrte četvrtine prednost Vrščana kretala se u intervalu od 4-5 poena, a onda je usledila odlična akcija i koš Jurčeka, potom dalekometna bomba Jekovića za prednost od 8 poena (70:62). Nešto kasnije Simić je posle dobre odbrane u brzoj kontri košem uz faul doneo dvocifrenu prednost Vršcu (77:66) i bilo je jasno da Kraljevčani nemaju snage za povratak jer su do kraja meča još samo jednom poentirali iz igre. Trener Đokić se na konferenciji za medije zahvalio igračima na velikom požrtvovanju i publici na podršci, dok je trener Sloge Dimitrijević pomenuo iscrpljenost svojih igrača koja je doprinela bledoj napadačkoj igri u Milenijumu.
U narednom kolu Vršac gostuje u Valjevu ekipi Metalca a dobra vest za navijače Vršca je povratak iskusnog Miloša Dimića koji se ekipi priključio pre nekoliko dana. B. Josimov Izvor KK Vršac #klsrb