Vršac – Metalac 86:82 (28:23, 14:24, 25:13, 19:20) Centar Milenijum, gledalaca 400, sudije: Obrknežević, Ćalić, Šipka.
VRŠAC: Dišić, Simić 15 (6 sk, 4 as), Šušić 7 (9 as), Jovanović 10, Agoč 10 (4 sk), Vasić 3, Radović 6, Jurček 17 (5 sk), Vasiljević 3, Jeković 13, Majstorović.
METALAC: Bajić 4 (5 sk), Dafi 13 (4 as), Ilić 9, Simanić 4, Stefanović, Šešlija 6, Durmo 24 (12 sk), Janković, Stevanović 7 (4 ul), Teofilović, Luković 13 (16 sk).

Košarkaši Vršca savladali su Metalac u Milenijumu odigravši možda i najbolji meč ove sezone. Izabranici trenera Vladimira Đokića bili su nadahnuti, borbeni, požrtvovani, disciplinovani tokom svih 40 minuta i uz sjajnu podršku sa tribina zasluženo osvojili bodove u duelu sa liderom šampionata. Posle izjednačene borbe u uvodnoj četvrtini Vrščani su u poslednjih 30 sekundi uspeli da dva puta zaredom ukradu loptu igračima Metalca i odu na odmor sa prednošću od pet poena. U drugom periodu Metalac je pokrenuo Ibrahim Durmo uz podršku Stevanovića, i do poluvremena gosti su došli do rezultatskog preokreta i stekli pet poena prednosti (47:42).
U trećoj četvrtini Vrščani su imali možda najboljih defanzivnih deset minuta ove sezone. Pod košem je zaustavljen Luković, Agoč i Jeković uspeli su da zatvore sve prilaze košu Vršca i nadoknadili hendikep izlaskom iz igre Tome Vasiljevića zbog povrede nosa. Da nije bilo dve vezane trojke Dafija na početku drugog poluvremena Vršac bi posle 30 minuta imao još značajniju prednost od 67:60.

U četvrtoj četvrtini viđena je prava šuterska rapsodija igrača Vršca. Neverovatnu seriju najavio je Miloje Šušić sa dve vezane trojke, a onda su u tri uzastopna napada van linije 6,75 precizni bili Agoč, Jeković i Sloba Jovanović i doneli Vršcu na tri minuta pre kraja nedostižnih 16 poena razline (86:70). Do kraja meča Valjevci su serijom 12:0 uspeli samo da ublaže poraz.
Na konferenciji za medije trener Vršca Vladimir Đokić rekao je da su ga igrači učinili ponosnim kao nikad u karijeri, pohvalivši ih za veliku borbenost i požrtvovanje.
Trener Metalca Branislav Ratkovica čestitao je Vrščanima na pobedi rekavši da su su domaći igrali kao da im je pobeda bila važnija nego njegovim igračima. B. Josimov Foto Miloš Živković Izvor KK Vršac #klsrb