KK Vršac – KK SPD Radnički 93:88 (18:29, 21:12, 20:19, 21:20, 13:8) Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: M. Juras, Tomić, Pešić.
VRŠAC: Radovanović, L. Jovanović 8 (4 sk), S. Jovanović 8 (4 as), Agoč 4, Ilić 15 (4 sk), Jurček 8 (4 sk), Vasiljević 13 (4 sk), Dimić 17 (8 sk), Jeković 11, Tejić, Majstorović, Juzbašić 9 (3 sk).
SPD RADNIČKI: Ilić 8 (9 sk), Dumić 9 (4 sk), Đerasimović 17, Nedeljković 2, Tomašević, Stanković, Katić 28 (9 sk), Veljović 3, Mitrović 8, Raičević 5, Stanković 2, Stanojević 6.

Vrščani su odbranili Milenijum posle velike borbe sa Kragujevčanima i nastavili prodor ka gornjem delu tabele. U dramatičnoj završnici regularnog toka oba tima imala su priliku da dođu do pobede. Najefikasniji u timu Vršca, kapiten Dimić, na pola minuta pre kraja promašio je dva slobodna bacanja, a u poslednjem napadu gostiju, najbolji igrač Radničkog, Katić, nije bio precizan u šutu za tri poena. Dodatnih pet minuta bio je period najbolje igre Vršca, Vasiljević i Jeković uspeli su da neutrališu Katića, a u napadu se razigrao Vojin Ilić i precizno završavao tranziciju Vrščana.
Na samom početku videlo se da Kragujevčani u Vršac nisu došli sa belom zastavom, kapiten Raško Katić postigao je prvih 9 poena za svoj tim, njegovu seriju nastavio je Mitrović sa dve uzastopne trojke pa je Vršac tražeći način da reši problem pod tablom krajem prve četvrtine zaostajao čak 14 poena (15:29).
U drugom periodu kapiten Dimić je pokrenuo vršački napad i solo akcijama podigao samopouzdanje saigračima. Juzbašić i Vasiljević, uspeli su da opterete Katića ličnim greškama, pa je tim trenera Đokića u finišu prvog poluvremena uhvatio rezultatski priključak (39:41).

U drugom poluvremenu neizvesnost se produžila, rivali su se čak 27 puta smenjivali u vođstvu, a početkom poslednjeg perioda činilo se da Radnički ima snage da napravi iznenađenje. Katić je pogodio trojku, Mitrović bio precizan sa linije slobodnih bacanja što je bilo dovoljno za plus pet (64:59). Vršac je odgovorio sa dve trojke Luke Jovanovića, a dalekometnim hicem Jekovića na tri i po minuta pre kraja poveo sa 3 poena razlike (75:72). Dumić je trojkom na dva minuta pre kraja ponovo doneo prednost Kragujevčanima (79:75), uzvratio je istom merom Jeković, rezultatska klackalica trajala je do samog kraja. Dimić je efektnim prodorom doneo Vršcu minimalnu prednost (80:79), a Đerasimović na drugoj strani bio polovičan sa linije penala. Usledila je opisana završnica i zasluženi trijumf Vršca. B. Josimov Foto Miloš Živković Izvor KK vršac #KLSRB